Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
31/07/2017 - 05:05

Lato z Kryniczanką! Weź udział w konkursie i wygraj zapas zdrowej wody na upały

Mamy już pierwszych zwycięzców. I ty odpowiedz na trzy pytania, zaproponuj hasło reklamowe i wygraj zapas 50 litrów wody mineralnej Kryniczanka. Najlepsza na upał!

Konkurs Lato z Kryniczanką

Mamy już zwycięzców pierwszej edycji konkursu. Są to panie Karolina Brzozowska i Wioletta Łatka. Zapraszamy po odbiór zapasu wody mineralnej "Kryniczanka" do siedziby redakcji "Sądeczanina": ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu! Gratulujemy!

Chcesz dostać 50 litrów doskonałej wody mineralnej "Kryniczanka"? Nic prostszego! Weź udział w konkursie "Sądeczanina" - Lato z "Kryniczanką". Zasady są nieskomplikowane: wypełnij konkursowy kupon, z pytaniami, który znajdziesz poniżej. Nagrody - w postaci zapasu 50 litrów wody mineralnej "Kryniczanka" i firmowych gadżetów - przyznamy tym uczestnikom konkursu, którzy wymyślą najfajniesze hasła reklamowe.

KLIKNIJ - WYŚLIJ ZGŁOSZENIE DO KONKURSU

Uwaga, konkurs trwa do końca sierpnia, a nagrody będziemy przyznawali każdego tygodnia dwóm osobom. Zawiadomimy o wygranej drogą mailową a wodę i gadżety można odebrać w Nowym Sączu, przy ul. Barbackiego 57, gdzie mieści się redakcja "Sądeczanina". 

Kryniczanka to prawdziwy skarb Uzdrowiska Krynica-Żegiestów. Jest rozlewana od ponad 200 lat i wciąż bije ze Źródła Głównego, które możemy podziwiać przed Pijalnią Główną, na Deptaku w centrum Krynicy - żródło otacza przeszklona glorietta. Nowoczesna historia tego miejsca zaczęła się dzięki austriackiemu urzędnikowi, który w 1793 roku od miejscowych chłopów, za niewielką sumę, kupił ziemię, z której tryskało źródło - jak mówią przekazy - "burząc się przy tym i pieniąc gwałtownie”.

Styx von Saunbergen, tak bowiem nazywał się urzędnik, zlecił badania właściwości chemicznych wody profesorowi Baltazarowi Hacquetowi. Uczony potwierdził właściwości lecznicze wody. W niedługim czasie w Krynicy powstała pierwsza w Polsce rozlewnia wody. I wszystko tak właśnie się zaczęło...

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu