Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
10/05/2018 - 11:15

Labiland: prawdziwy labirynt rozrywki dla całej rodziny

Od 1 maja w Skrudzinie w gminie Stary Sącz działa Park Rozrywki Labiland. To miejsce gdzie każdy niezależnie od wieku może aktywnie wypocząć na świeżym powietrzu. A najważniejsze jest to, że gospodarze Parku chcą i organizują wspólną zabawę dla całych rodzin.

Park zlokalizowany jest w gminie: Stary Sącz w  malowniczej miejscowości Skrudzina, u podnóża Przehyby. Otoczony jest lasami, w sąsiedztwie zapory wodnej w oddali od ruchliwych dróg i ulic. Wszystkie atrakcje Parku związane są  z ruchem, co jest idealnym rozwiązaniem dla współczesnej młodzieży i dzieci. Chodzi głównie o to, by poprzez zabawę zachęcić ich do ruchu i pokazać, że aktywność fizyczna może być świetną alternatywą dla komputera czy też smartfonu.

Jakie atrakcje oferuje park? Pierwsza to labirynt, od którego pochodzi nazwa parku. Powierzchnia labiryntu to  2 000 metrów kwadratowych. Labirynt pełni formę edukacyjno-rekreacyjną. W labiryncie umieszczone są tablice z pytaniami oraz odpowiedziami, Prawidłowa odpowiedź wskazuje właściwą ścieżkę. Połączenie nauki, wypoczynku oraz ruchu na świeżym powietrzu. Labirynt wykonany jest z paneli drewnianych o wysokości ok 2 metrów.

Zaraz obok jest tzw. mały labirynt wykonany z niepełnych ścian, co umożliwia ciągły kontakt wzrokowy dziecka z opiekunem.

Kolejna rodzinna propozycja do bilard nożny. Gra jest odzwierciedleniem klasycznej gry w bilard, na tych samych zasadach z tą różnicą że, gracz wchodzi na plac gry i zamiast bil używane są odpowiednio wymalowane piłki( na wzór bil) które wprawia się w ruch przez ich  kopanie nogą. Grać można na placu o wymiarach 3 na 6 metrów.

W Labilandzie pograć można plenerowo również w kręgle i kule klasyczne. Park oferuje tor ze sztuczną trawą, długości ok 14,5 m i szerokości 1,2 m. Znajdą tu dla siebie też coś miłośnicy szachów w plenerze. Oczywiście w takim miejscu nie może zabraknąć również uwielbianej przez małe dzieci dmuchanej zjeżdżalni.

Park proponuje również zabawę w poszukiwaczy skarbów. Uczestnik zabawy za pomocą ręcznego wykrywacza metali i plastikowej łopaty ,poszukuje na określonym terenie w piasku metalowych kulek w odpowiednich kolorach. Po znalezieniu kompletu skarbów uczestnicy gdy otrzymują dyplom poszukiwacza skarbów.

Jakby tego było mało w Labilandzie wytyczono specjalną stefę juniora, czyli miejsce zabaw dla dzieci, z takimi atrakcjami jak: huśtawki, zjeżdżalnia, ścianki wspinaczkowe, trampolina, gry plenerowe, boisko do badbintonu, piaskownice, piłkarzyki  stołowe , itp.

Po dobrej zabawie zawsze zaostrza się wszystkim apetyt. By coś zjeść i wypić można skorzystać nie tylko z punktu małej gastronomi, ale również sporego, zadaszonego i wyposażonego w stoły oraz ławki grobowiska.

Park jest czynny codziennie w godzinach od 10-19 a prowadzący zapraszają grupy zorganizowane, dla których przygotowano specjalną ofertę  praz wszystkich, którzy w nietypowym i atrakcyjnym miejscu chcą zorganizować urodziny dla dzieci i młodzieży czy spotkania firmowe itp.

Powierzchnia Parku to ok. 1 ha. Całość parku jest ogrodzona. Przy parku parking na ok 30-40 samochodów.

Fot.: Kamil Bernady

Artykuł sponsorowany

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji






Dziękujemy za przesłanie błędu