Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
przewiń w dół
11/07/2017 - 15:15

Koral Maraton w nowej odsłonie - bez "kochanego inaczej" Jastrzębika

Podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy będzie łatwiej pokonać królewski dystans 42 km i 195 m.

W 2017 roku festiwalowy maraton wspierany przez producenta lodów z Nowego Sącza, przejdzie metamorfozę. - Liczymy, że zaproponowane zmiany spotkają się z ciepłym przyjęciem uczestników, a sama konkurencja zyska nowy wymiar – podkreślają organizatorzy Festiwalu.

Bieg jest związany z krynicką imprezą od samego początku. W 2010 roku uczestnicy startowali jeszcze z Nowego Sącza. Meta znajdowała się wówczas na Krynickim Deptaku. Wygrał Etiopczyk Ashenafi Erkolo (czas 2:33.29).

W latach 2011 - 2016 startowano i finiszowano w Krynicy przed Starym Domu Zdrojowym. Na początku zawodnicy biegli do Muszyny trasą Życiowej Dziesiątki, później jednak było już częściej pod górkę. Podbiegi pod Jastrzębik i Romę wysysały z nich ostatnie soki. – W efekcie było coraz mniej chętnych do startu. Ubiegłoroczną edycję ukończyło 217 zawodników – przyznają organizatorzy. - W 2017 roku proponujemy szybszą i łatwiejszą trasę. Z trasy zniknie znienawidzony - lub jak pisano w komentarzach "kochany inaczej" - podbieg pod Jastrzębik.

Start i metą się nie zmienią. Maratończycy tak jak do tej pory pobiegną w kierunku Muszyny, ale dotrą aż do miejscowości Andrzejówka, gdzie zawrócą trasą Życiowej Dziesiątki do Powroźnika, skąd pobiegną do Tylicza, a stamtąd zbiegniemy do Krynicy.

Mimo zmian Koral Maraton pozostaje wymagającym biegiem ulicznym. Górskim maratonem - jak nazywa się ten rodzaj zawodów biegowych.

- Szacujemy, że zawodnicy z elity pobiegną ok. 5-8 minut szybciej od dotychczasowych czasów. Amatorzy mogą urwać jeszcze więcej – zaznaczają twórcy nowej trasy. - Niepowtarzalną atmosferę biegu tworzą kibice, w tym mieszkańcy miejscowości, przez które przebiegają maratończycy. Warto to przeżyć na własnej skórze! 

Koral Maraton wystartuje 10 września o godz. 8.30. Limit na pokonanie trasy nie zmienia się - to wciąż 5 i pół godziny. Na najlepszych biegaczy w klasyfikacjach open oraz wiekowych czekają nagrody pieniężne i rzeczowe. Zwycięzca i zwyciężczyni dostaną po 3 tys. zł.  

Szczegóły Koral Maratonu

REJESTRACJA NA 8. PKO FESTIWAL BIEGOWY

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu