Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
07/11/2017 - 17:25

Kibole nie tak straszni, jak ich malują? Wspierają chorego 4-latka

Nowosądeccy kibice dowiedzieli się, że syn jednego z nich, sympatyka zaprzyjaźnionego klubu Czarni Jasło jest bardzo ciężko chory. Podczas spontanicznej zbiórki w autokarze, jadąc na mecz z Wisłą Kraków, zebrali ponad 4 tysiące złotych.

- Do kibiców z Nowego Sącza, działających przy Stowarzyszeniu Kibiców Sandecji oraz Ośrodku Kibice Razem, dotarła informacja o chorobie chłopca, który jest synem ich przyjaciela z drużyny Czarnych Jasło. 4 listopada kibice Sandecji Nowy Sącz udający się na mecz z Wisłą Kraków, postanowili zorganizować zbiórkę na rzecz chorego chłopca z Jasła. Kwota jaką udało się zebrać wyniosła 4105,86 zł i trafiła na konto, na którym są gromadzone pieniądze na leczenie - powiedział w rozmowie z portalem "Sądeczanin" Mariusz Nowakowski, przedstawiciel nowosądeckich kibiców.

Oskar Socha to wesoły i radosny chłopiec, którego plany i marzenia może przekreślić ciężka choroba.

- Oskar zachorował na zapalenie oskrzeli i został poddany standardowemu leczeniu. Niestety, mimo upływu czasu objawy nie ustępowały, a ból związany z oddychaniem ciągle się nasilał. Chłopczyk skarżył się na silne kłucie w okolicach brzucha i skurcze w nogach. Dodatkowo, rodzice zauważyli, że na ciele dziecka pojawiały się dość spore siniaki, które nie były spowodowane uderzeniami lub upadkiem. Po wykonaniu szeregu badań została potwierdzona wcześniejsze diagnoza. U Oskara zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną - wyjaśnił nam Mariusz Nowakowski.

Jak udało nam się dzisiaj dowiedzieć, nowosądeccy kibice są chętni aby włączyć się w kolejne akcje charytatywne i zbiórki, mające pomóc w zgromadzeniu środków potrzebnych na leczenie chorego chłopca. Syna kibica Czarnych Jasło.

Michał Śmierciak ([email protected])

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy Biegu Kibica Festiwal Biegów 2018