Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
16/04/2018 - 12:50

Karnet na zajęcia samoobrony dla kobiet znalazł właścicielkę. Konkurs został rozstrzygnięty!

Konkurs, w którym do wygrania był 3-miesięczny karnet na zajęcia samoobrony został rozstrzygnięty. Wygrała go pani Joanna Sieradzka-Stec z Łososiny Dolnej.

Dlaczego zwyciężczyni zdecydowała się wziąć udział w konkursie? - Mam 3 starszych braci, więc zawsze różne elementy sportów walczy czy w ogóle walki, nie są mi obce. Jak nie w zabawie, to w telewizji. Co do konkursu, to żyjemy w czasach, kiedy samoobrona jest potrzebna.  Do wszystkiego należy podchodzić z głową, mierzyć siły na zamiary i jak to idzie w parze, to wszystko w porządku. Traktuję to na luzie i uważam, że warto było spróbować, a treningi mi się spodobają - powiedziała nam Joanna Sieradzka-Stec.

Co trzeba było zrobić, aby wygrać konkurs? Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: „Czym różni się samoobrona od sztuki walki?”. Z nadesłanych e-mailowo odpowiedzi Colin Christian, trener zajęć samoobrony wybrał jedną, która najbardziej przypadła mu do gustu wyglądała następująco:

Zobacz: Samoobrona dla kobiet w Nowym Sączu. Do wygrania 3-miesięczny karnet [KONKURS]

Porównując ze sobą te dwa określenia SAMOOBRONA i SZTUKA WALKI można znaleźć wspólne elementy. Jak i pierwszemu i drugiemu określeniu towarzyszy przede wszystkim wysiłek fizyczny, ale również psychiczny. Często przekraczane są granice swoich możliwości, gdzie w codziennym spokojnym życiu nie stać by nas było na podjęcie takiego wysiłku.

Formą samoobrony może być jakaś ciekawa umiejętność  sztuki walki, a z kolei sztuka walki może uskutecznić swoją samoobronę. Jednak samoobrona jest wyższą koniecznością, którą musimy podjąć broniąc się przed napastnikiem. Ratując swoje zdrowie, ale i czasami życie. Samoobrona jest odruchem  wywołanym na skutek niepożądanego działania napastnika wobec nas.

Chcąc wyjść bez szwanku z opresji musimy się bronić. Broniąc się nie zastanawiamy się jakie ciosy mamy wyprowadzać nie kalkulujemy często działamy chaotycznie. Tak naprawdę broniąc się nie jest ważne w jaki sposób, ale ważne żeby skutecznie. Oczywiście znając jakąś sztukę walki na pewno byłoby to pomocne.

Co do sztuki walki to nasuwają mi się określenia [sposób na wyładowanie swojej energii, stan ducha, dyscyplina czy pokora] Trenując sztuki walki kształtujemy swoją osobowość siłę woli czy wytrwałość. Sztuka walki to umiejętność wykorzystania swojej siły nie tylko ciała ale i przede wszystkim umysłu.

Bo cóż jest wart człowiek jeśli myśli tylko o swojej sile fizycznej, a nie także sile umysłu. To powinno iść razem w parze. Gdy wszystko będzie współgrało, to będzie tak jak należy.

Jak samoobronę zdefiniował trener? Najważniejszą zasadą jest bezpieczeństwo i przetrwanie. - To nie jest sztuka walki, gdzie jest ring, sędzia i określone zasady. Na ulicy nie ma czegoś takiego. Chodzi o to, aby przetrwać, przeżyć, obronić się i oddalić. Mamy taką zasadę, że unikamy miejsc i sytuacji niebezpiecznych, jeśli się do nich zbliżasz, to się oddal. W sytuacji, kiedy nie masz takiej możliwości, to do obrony wykorzystaj wszystko to, co tylko masz pod ręką - wyjaśnił Christian Colin.

MŚ ([email protected])

Zajęcia z samoobrony w Nowym Sączu




Przy ulicy Grybowskiej prowadzone są zajęcia z samoobrony.






Dziękujemy za przesłanie błędu