27/03/2018 - 07:45

Justyna Kowalczyk ze złotym medalem Mistrzostw Polski. Zawodniczki z Mszany Dolnej w czołówce

W piątek na Polanę Jakuszcycką zjechały najlepsze biegaczki narciarskie z Polski. Powiat Limanowski reprezentowała Justyna Kowalczyk, a także zawodnicy z drużyny Witów Ski Mszana Górna Justyna Kołodziej, Klaudia Kołodziej oraz Bogusław Gracz.

Justyna w Kowalczyk w biegu na 15 km techniką klasyczną zdobyła złoty medal, natomiast podczas niedzielnych sprintów drużynowych wraz z Katarzyną Stokfisz zdobyła wicemistrzostwo Polski. Podczas zawodów reprezentowała drużynę KS AZS AWF Katowice.

Oprócz zawodniczki z Kasiny Wielkiej nasz powiat reprezentowały także Klaudia i Justyna Kołodziej. Reprezentując barwy drużyny Witów Ski Mszana Górna, na 7 pozycji została sklasyfikowana Klaudia Kołodziej, a na 14 Justyna Kołodziej. Klaudia Kołodziej dzięki swojej pozycji zdobyła wicemistrzostwo w kategorii juniorek, a Justyna Kołodziej 6 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

11 miejsce w biegu seniorów na 30 km zdobył Bogusław Gracz. Zwyciężył Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce).