24/06/2018 - 16:15

Dariusz Popiela ze srebrnym medalem Pucharu Swiata w slalomie kajakowym

To najlepszy wynik w dotychczasowej karierze sądeczanina, Dariusza Popieli. W Liptowskim Mikulaszu na Słowacji zajął drugie miejsce Pucharu Świata w kajakarstwie górskim.

Dariusz Popiela to ubiegłoroczny wicemistrz Europy. W rywalizacji Pucharu Świata na Słowacji zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Niemcowi Schubertowi o 0,71 sekundy. O miejscu na podium zdecydowały dwie karne sekundy. W Pucharze Świata wystartowali też Michał Pasiut, Mateusz i Rafał Polaczyk.

Świetny występ ma też za sobą 19-letnia Klaudia Zwolińska, zawodniczka Startu Nowy Sącz. Zajęła 4. miejsce a do trzeciego miejsca zabrakło ledwie ponad sekundę. Natalia Pacierpnik odpadła w półfinale. Na ósmej pozycji w kategorii C1 zawody ukończył Grzegorz Hedwig. Kolejna edycja Pucharu Świata odbędzie się w Krakowie. [email protected]