Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
26/02/2018 - 15:00

Czwarta olimpiada Justyny Kowalczyk już za nami. Tym razem bez medali

W 2006 roku Justyna Kowalczyk przywiozła pierwszy medal olimpijski z Turynu. Brązowy krążek na szyi naszej reprezentantki zapoczątkował serię trzech olimpiad z rzędu na których mieszkanka Kasiny Wielkiej zdobywała medale. Niestety świetna passa została przerwana podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.

Podczas tegorocznej olimpiady szanse na medal nie były wielkie. Jednak kibice, szczególnie z powiatu limanowskiego, nie przejmowali się statystykami. Doping na całego zorganizowała Gmina Mszana Dolna w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. Pomimo gorącego dopingu nasza zawodniczka nie zdobyła medalu podczas igrzysk w Pjongczang.

Kasinianka wystąpiła w czterech konkursach. Pierwszy bieg nasza mistrzyni ukończyła na 17 miejscu. Był to narciarski bieg łączony na dystansie 15 km.

W sprincie techniką klasyczną Polka odpadła w biegu ćwierćfinałowym. W trzecim występie sztafeta polska w składzie której biegła Justyna Kowalczyk zajęła 10 miejsce. Podczas biegu na 30 km „ Złota Justyna” zajęła 14 miejsce.

Pomimo słabszego występu podczas czwartych Igrzysk Olimpijskich w karierze Justyna Kowalczyk jest jak do tej pory jedyną Polką, która zdobyła olimpijskie złoto w zimowej olimpiadzie. Mistrzyni z Kasiny zdobyła pięć medali olimpijskich - najwięcej wśród polskich olimpijczyków występujących w zimowych igrzyskach. Dwa razy zdobyła złoto, raz srebro i dwa razy brąz.

Justyna Kowalczyk jest najbardziej utytułowanym sportowcem wywodzącym się z powiatu limanowskiego.