Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
przewiń w dół
16/03/2017 - 13:45

Co strażacy z Łącką robili na 37 piętrze wieżowca?

W warszawskim 38-piętrowym biurowcu odbył się Bieg Na Szczyt Rondo 1, w którym udział wzięli strażacy OSP w Łącku. Bieg ten to nie tylko rywalizacja sportowa, ale odbywa się również w niezwykle szczytnym celu, ponieważ uczestnicy pomagają zebrać fundusze na rzecz Stowarzyszenia Wioski Dziecięce SOS. W tym roku dało się zebrać 29 tys. zł.

Triumfatorami silnie obsadzonego biegu byli Polacy: Anna Ficner i Piotr Łobodziński. W rywalizacji udział wzięło 600 amatorów i zawodowców, w tym ponad 70 zastępów strażackich. Strażacy z Łącka startowali w dwójkach: 1.Grzegorz Kołodziej – Patryk Pulit, 2. Grzegorz Turek – Przemysław Duda, 3. Szymon Podobiński – Mikołaj Podobiński. Dodatkowym utrudnieniem było to, że druhowie biegli w całym oporządzeniu strażackim i z aparatami oddechowymi. Do pokonania mieli 37 pięter i łącznie 836 schodów. Kilkumiesięczne przygotowanie dało naszym strażakom wspaniałe wyniki – panowie zajęli 5., 7. i 10. miejsce.

(JB), źródło i fot. UG Łącko

Co strażacy z Łącką robili na 37 piętrze wieżowca?


Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________