Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 grudnia. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
08/03/2018 - 13:35

Burza po słowach prezesa Sandecji. Kibice ogłosili bojkot ważnego meczu z Piastem Gliwice!

Wypowiedzi prezesa Grzegorza Haslika na temat pojemności nowego stadionu wywołały burzę w środowisku kibiców. Poparcie wersji minimalistycznej 4,5 tysiąca miejsc, w sytuacji kiedy sympatycy klubu walczą o niemal dwa razy większą, skutkuje bojkotem meczu.

W wywiadzie udzielonym w Regionalnej Telewizji Kablowej Grzegorz Haslik zapytany czy jego zdaniem lepiej wybudować stadion większy, czy korzystniejszy będzie mniejszy, ale z bogatszym zapleczem, prezes klubu opowiedział się za drugą opcją. Słowa te wywołały spore zamieszanie wśród kibiców.

Stowarzyszenie Kibiców Sandecji wystosowało oświadczenie na temat bojkotu:

W odpowiedzi na słowa prezesa MKS Sandecja, pana Grzegorza Haslika, udzielonych w wywiadzie dla Regionalnej Telewizji Kablowej, w których (w końcu) wyraził swoje zdanie na temat budowy stadionu sportowego w Nowym Sączu, stwierdzając jednoznacznie że woli obiekt o pojemności 4500 gdyż będzie łatwiejszy w utrzymaniu od obiektu o pojemności 8200, informujemy że:


- Traktujemy słowa pana prezesa bardzo osobiście, gdyż uderzają bezpośrednio w nas, kibiców którzy otwarcie od dłuższego czasu walczą o stadion o pojemności 8200. 
- Jesteśmy bardzo zawiedzeni słowami pana Haslika, słowami którymi zaprzeczył wszystkiemu o co walczymy oraz wpisał się w niezrozumiałą dla nas retorykę osób, które za wszelka cenę promują minimalistyczne wizje obiektu sportowego dla Sandecji.
- Ciekawym smaczkiem jest również to, że gdy organizowaliśmy manifestację i wszystkie inne nasze działania w sprawie budowy stadionu i prosiliśmy o poparcie naszych działań lub chociaż jakąś wypowiedź to pan prezes twierdził iż nie będzie wypowiadał się w sprawie stadionu. Jak się okazuje teraz jednak mógł ...

W związku z powyższym Stowarzyszenie Kibiców Sandecji postanowiło zamanifestować swoje niezadowolenie z zaistniałej sytuacji poprzez zbojkotowanie najbliższego meczu z Piastem Gliwce.
Oznacza to, iż na meczu nie pojawi się zorganizowana grupa kibiców, nie wywieszone będą flagi oraz nie będzie prowadzony doping.

Mamy nadzieję iż nasza decyzja zostanie uszanowana i zrozumiana przez piłkarzy, którzy doskonale wiedzą iż całym sercem wierzymy w ich utrzymanie w Ekstraklasie, czego dowody dajemy podróżując za nimi po całej Polsce.


SANDECJA TO MY !

Jakie będą dalsze działania kibiców? Jak długo potrwa bojkot? Tego na razie stowarzyszenie nie komentuje.

MŚ ([email protected]). Fot. archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu