Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
przewiń w dół
09/05/2017 - 18:55

4. Bieg Sądeczan z Kryniczanką! ZAPISY JUŻ TRWAJĄ!

Po raz czwarty zapraszamy do Starego Sącza. Ponownie pobiegniemy w ramach święta lokalnej społeczności - Zjazdu Sądeczan, ale za to w nowym, bardziej sprzyjającym bieganiu terminie. Do wyboru 3 dystanse, dla najwytrwalszych - klasyfikacja open, medale pamiątkowe i wysokie nagrody finansowe. Partnerem biegu została Kryniczanka. Już można się zapisywać!

4. Bieg Sądeczan z Kryniczanką wystartuje 28 maja. Wcześniej biegaliśmy w sierpniu i w czerwcu, ale wówczas słońce nie chciało się chować za chmurami. Termin majowy powinien sprzyjać szybkiemu bieganiu a także rywalizacji w klasyfikacji głównej - tzw. Tryptyku Sądeckim, wyróżniku Biegu Sądeczan, obejmującym wszystkie serie imprezy.

Przygotowujemy szybką, przełajową trasę o długości 3 km, którą można - a w klasyfikacji głównej trzeba - pokonać 1, 2 i 3 razy za jednym podejściem. Na kolejne serie złożą się biegu na 3, 6 i 9 km, a sumaryczny dystans klasyfikacji głównej to 18 km. Zwyciężą Ci, którzy uzyskają najlepszy łączny czas we wszystkich trzech startach.

Pierwsza, najkrótsza seria rozpocznie się o godz. 9:00, kolejne o 13:00 i 15:00. Limity na pokonanie poszczególnych dystansów to 21', 48' oraz 72''. Do kolejnych biegów uczestnicy będą ruszać z przewagą czasową uzyskaną we wcześniejszej serii. UWAGA - Biegacze, którzy nie ukończą danej serii, odpadną z rywalizacji w klasyfikacji Tryptyku Sądeckiego, ale wciąż mogą podejść do kolejnej serii i walczyć o medal uczestnika imprezy.

Zobacz też: W Biegu Muszynianki każde dziecko było zwycięzcą [ZDJĘCIA]

Aby zdobyć pamiątkowy medal imprezy, wystarczy ukończyć serie na 6 i 9 km lub tylko jedną z nich. 

W klasyfikacji głównej - Tryptyku Sądeckim - rywalizować będziemy w kategoriach open kobiet i mężczyzn, kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn (18-29, 30-49, 50+). Zapewniamy elektroniczny pomiar czasu. Czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Do biegaczy trafią także nagrody rzeczowe. Niebawem podamy szczegółowy wykaz nagród.

Wyniki serii rozgrywanej o godz. 13:00 (dystans 6 km) zostaną zaliczone do Grand Prix Małopolski 2017.

Trasa 4. Biegu Sądeczan została wytyczona na terenach przyległych do Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Nawierzchnia jest urozmaicona, z kostką, asfaltem i trawą. Profil trasy jest łagodny, z minimalnym przewyższeniem. Bezpośrednio przy ośrodku zlokalizowana będzie strefa startu/mety.

Zapisy do biegu już trwają: TUTAJ

W pakiecie startowym 4. Biegu Sądeczan z Kryniczanką znajdą się m.in. chusta wielofunkcyjna, woda Kryniczanka, kupon na ciepły posiłek oraz los na upominek.

Do 4. Biegu Sądeczan z Kryniczanką zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie (weryfikacja w dniu startu). Wpisowe to tylko 10 zł i w całości zasili konto Funduszu Stypendialnego Braci Potoczków, wspierającego uzdolnioną młodzież z terenu Sądecczyzny.

Nie ma limitu uczestników. Zgłoszenia przyjmujemy przez Internet oraz na miejscu w Biurze Zawodów. Opłatę startową należy wnosić przelewem. Liczba numerów startowych dostępnych w dniu startu w Biurze Zawodów ograniczona - kto pierwszy ten lepszy.

W ramach 4. Biegu Sądeczan z Kryniczanką rozegramy też biegi dzieci na dystansach 400 i 1000m - czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zapisy w biurze zawodów.

Regulamin 4. Biegu Sądeczan z Kryniczanką - TUTAJ.

4. Bieg Sądeczan z Kryniczanką to sportowy akcent Zjazdu Sądeczan, dorocznego spotkania mieszkańców - obecnych i byłych - Sądecczyzny. Wydarzenie powołało do życia w w 2013 roku Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Zjazd Sądeczan to wyjątkowe wydarzenie dla lokalnej społeczności, lokalne święto, gromadzące całe familie od lat osiadłe na Sądecczyźnie i rozrzucone po całym świecie, przybywające w rodzinne strony z tej okazji. Zjazd jest wyrazem lokalnego patriotyzmu i tożsamości, ale też troski o społeczny i kulturowy rozwój Ziemi Sądeckiej. Także w obszarze sportu, dlatego do uczestnictwa w 3. Biegu Sądeczan najmocniej zachęcamy mieszkańców regionu. Ale nie tylko.

Fundacja "Festiwal Biegów"