05/12/2015 - 20:25

Siatkówka. Muszynianka na koniec zagrała z KSZO

Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego wracają z Ostrowca Świętokrzyskiego zwycięskie!

Polski CUkier Muszynianka Muszyna, siatkówka, Orlen Liga, Sądeczanin.infoPokonały bowiem tamtejsze KSZO 3:0. Pierwszą rundę spotkań Orlen Ligi Mineralne zakończyły z dorobkiem 20 „oczek”.

Od początku spotkania w Ostrowcu przyjezdne siatkarki narzuciły bardzo wysokie tempo. "Mineralne" nie zwlekając długo na rozwój boiskowych rywalek szybko odskoczyły od przeciwniczek i na pierwszej regulaminowej przerwie osiągnęły już pięciopunktowe prowadzenie (5:8). Po przerwie gra nie zmieniła się i Muszyna nadal kontrolowała przebieg gry na hali w Ostrowcu. Podczas drugiej przerwy technicznej przewaga wzrosła już do 8 "oczek". Podopieczne Bogdana Serwińskiego niezwykły marnować takich okazji i pewnie zapisały pierwszą partię na swoją korzyść 14 - 25.

Druga odsłona meczu przyniosła zupełnie inny obrót wydarzeń. Od pierwszych piłek seta to Ostrowianki narzuciły swój styl gry i punktowały swoje rywalki. Ich przewaga bardzo szybko wzrosła do czterech punktów (5:1), i utrzymała się do pierwszej przerwie technicznej (8:4). "Mineralne" zabrały się bar dzo szybko na odrabianie strat, jednak KSZO nie zamierzało się poddać i wciąż utrzymywało prowadzenie na drugiej przerwie regulaminowej (16:14). Gospodynie dały się jednak dogonić przez Polski Cukier Muszyniankę i po emocjonującej końcówce (23:23) ponownie schodziły z parkietu pokonane - Muszyna zwyciężyła 23 - 25.

Podopieczne trenera Parkitnego nie podłamały się i w trzeciej odsłonie postawiły równie wysokie warunki rywalkom jak w poprzedniej partii. Na przerwę techniczną schodziły z dwupunktowym prowadzeniem (8:6). Wyrównany przebieg seta utrzymywał się do mniej więcej jego połowy, kiedy to "Mineralne" odjechały rywalkom na trzy oczka i schodziły na drugą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą (13:16). Zdawało się, że to podcięło skrzydła Ostrowiankom i nie były już w stanie zatrzymać rozpędzonej drużyny z Muszyny, która wygrała 17 - 25 i całe spotkanie 3 : 0.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (14:25, 23:25, 17:25)

MVP meczu: Natalia Kurnikowska

Kolejne spotkanie Polski Cukier Muszynianka rozegra we wtorek w ramach rozgrywek o Puchar CEV. Podopieczne Bogdana Serwińskiego podejmą u siebie słoweńskie Nova KBM Branik Maribor (godz. 18:00).

Źródło: A.Ziółko/Muszynianka