Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
22/02/2018 - 09:25

Słopnice: walka o puchar wójta. Który z zespołów powiatu najlepszy?

W Słopnicach rozegrano VIII Klubowy Turniej o Puchar Wójta w piłce nożnej halowej. Zespoły z całego powiatu limanowskiego stanęły do zaciętych zmagań o trofeum. Nie zabrakło emocji i walki do ostatniej minuty.

Turniej był podzielony na dwie kategorie wiekowe młodzików i trampkarzy. 19 lutego mecze rozgrywano w młodszej kategorii wiekowej natomiast starsze zespoły do zmagań przystąpiły 20 lutego.

W kategorii młodzików udział wzięli zawodnicy urodzeni w 2005 roku i młodsi. Do rozgrywek zgłoszono sześć zespołów. Po rozegraniu turnieju systemem „każdy z każdym” oraz zsumowaniu punktów zwycięzcą w młodszej kategorii wiekowej została drużyna Sokół Słopnice I. Miejsce drugie zajął Orkan Niedźwiedź, a trzecie Halny Kamienica.

W kategorii trampkarzy wystąpili zawodnicy urodzeni w 2003 roku i młodsi. Do zawodów w starszej grupie wiekowej stanęło 8 zespołów. Podobnie jak w pierwszym dniu rozgrywek mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich spotkań i zsumowaniu punktów zwycięzcą w grupie trampkarzy została drużyna Beskidu Żegocina. Drugie miejsce zajął zespół Zalesianka Zalesie, a podium zamknęła drużyna Sokół Słopnice II.

Nagrodami za najlepsze miejsca w turnieju były medale, puchary oraz piłki.