02/09/2018 - 06:00

Sandecja w Nowym Sączu wygrała ze Stalą Mielec

Na stadionie przy ulicy Kilińskiego Sandecja grała ze Stalą Mielec. Skończyło się zwycięstwem biało-czarnych 2:0. Piłkarze walczyli o wygraną w ramach 8. kolejki Fortuna 1 Ligi. Sądecka drużyna utrzymała pozycję wicelidera.

Pierwsza połowa należała do Stali Mielec. Piłkarze Sandecji z trudem przedzierali się na pole karne przeciwników. Ale goście gola nie wbili. Najniebezpieczniejsza sytuacja była w 38 minucie meczu. Zawodnicy Stali Mielec mieli dużą szanse na bramkę, ale Łukaszowi Wrońskiemu, napastnikowi rywali Sandecji w dogodnej sytuacji zabrakło precyzji.

W drugiej połowie sądecka drużyna ruszyła do ataku. Pierwszego gola i prowadzenie dla swojej drużyny w 52 minucie meczu zdobył Maciej Małkowski. To dodało gospodarzom skrzydeł. Sandecja przejęła kontrolę nad grą. W 78 minucie drugą bramkę strzelił Mariusz Gabrych.

Skład drużyn

Sandecja: Marek Kozioł - Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Marcin Flis - Damian Chmiel (64' Bartłomiej Dudzic), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, Miłosz Kałahur - Mariusz Gabrych (85' David Manoyan), Mateusz Klichowicz (90+3' Adrian Basta).

Stal: Seweryn Kiełpin - Mateusz Spychała, Rafał Grodzicki, Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Łukasz Wroński, Josip Šoljić, Marcel Gąsior (75' Mateusz Gancarczyk), Grzegorz Tomasiewicz, Maksymilian Banaszewski (64' Bartosz Nowak) - Sebastian Bergier (59' Sergio Mendigutxia).