Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
08/11/2017 - 18:55

Sandecja ukarana za wybryki kibiców! Co orzekła Komisja Ligi?

Dzisiaj w siedzibie Ekstraklasa S.A. odbyło się posiedzenie Komisji Ligi, na której podjęto decyzję w sprawie kary dla sądeckich kibiców, za wybryki podczas meczu z Wisłą Kraków. Sprawa zakończyła się nałożeniem zakazów wyjazdowych oraz ukaraniem klubu finansowo.

W posiedzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Sandecji. -  Po złożonych przez nas wyjaśnieniach postanowiono ukarać nas zakazem wyjazdowym na najbliższe trzy mecze, czyli z Arką Gdynia, Wisłą Płock oraz Pogonią Szczecin. Dodatkowo dwa najbliższe spotkania z Wisłą Kraków na stadionie przy ulicy Reymonta, ponadto objęte będą dodatkowym zakazem wyjazdowym - zrelacjonował Szymon Czyżkowski.

Zobacz: Przerwany mecz Sandecji z Wisłą Kraków...

Nie skończyło się jedynie na wymierzeniu zakazów dla kibiców, ale również pojawiła się kara finansowa dla klubu. Nie jest tak wysoka, jak przewidywali w rozmowach przed decyzją nowosądeczanie, a jest szansa nawet na jej całkowite anulowanie. Komisja Ligi postanowiła bowiem grzywnę w całości zawiesić do końca sezonu.

- Kwota kary do zapłaty przez klub to 30 tysięcy złotych. Po naszych wyjaśnieniach podczas posiedzenia, przedstawiciele komisji postanowili wymierzyć ją jednak w zawieszeniu - dodał prezes stowarzyszenia.

Zobacz: Kibice Cracovii podszyli się pod kibiców Sandecji? Oni zrobili burdę, a my zapłacimy karę...

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że straty na sektorze kibiców przyjezdnych na stadionie Wisły Kraków wyceniono na 13 490 złotych. Tę kwotę klub będzie musiał pokryć bez możliwości jej zawieszenia. 

Klub na razie nie odnosi się do decyzji Komisji Ligi. - Wiemy, że na dzisiejszym na posiedzeniu w Warszawie zapadła taka właśnie decyzja, ale formalnie do nas ona jeszcze nie wpłynęła. Z oficjalnym komentarzem do sprawy, wstrzymujemy się więc do czasu otrzymania dokumentu - powiedział nam Marcin Rogowski z biura prasowego klubu. 

MŚ ([email protected]). Fot. Facebook/KibiceSandecji

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy Biegu Kibica Festiwal Biegów 2018