Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
28/08/2017 - 19:40

Sandecja: Rezerwy wreszcie zapunktowały

Długo trzeba było czekać na to, aż druga drużyna Sandecji zdobędzie punkty w rozgrywkach ligowych. Zespół złożony z niedoświadczonych piłkarzy, trzy pierwsze kolejki może uznać za stracone, gdyż poniósł trzy porażki. Przełamanie przyszło w meczu z Popradem Muszyna.

Sandecja, jako gospodarz tego meczu, przystępowała do rywalizacji z perspektywy ostatniego miejsca w ligowej tabeli. Niemal na drugim biegunie ligowego zestawienia byli goście z Muszyny, którzy plasowali się w ścisłej czołówce, zajmując trzecią pozycję. Patrząc więc na bilans punktów, bramek, czy poprzednich wyników. Poprad był zdecydowanym faworytem tej konfrontacji, zwłaszcza mając w składzie wielu doświadczonych zawodników.

Co ciekawe w szeregach zespołu z Muszyny wystąpił Mateusz Wilk, który zdobył w tym meczu dwie bramki. Jeszcze kilka lat temu zawodnik ten uważany był na wielki talent, a swój debiut na zapleczu ekstraklasy zaliczył mając zaledwie 17 lat. Wydawało się, że piłkarski świat przed nim, ale w karierę wmieszała się agencja managerska i zamiast poważnego progresu, był wyraźni regres. Do tego sprawy skomplikowała kontuzja i dzisiaj trudno mówić o sukcesach. Najpierw przenosiny z Sandecji do Pogoni Szczecin, a następnie Kolejarz Stróże, Limanovia, Okocimski Brzesko. 

Przebłysk 23-letniego dzisiaj Mateusza Wilka nie wystarczył, aby "Mineralni" z Nowego Sącza wywieźli cenne zwycięstwo. Kiedy goście strzelili pierwszego gola, chwilę później wyrównał Bartosz Gęsior, następnie z karnego Poprad podwyższył prowadzenie, a wynik remisowy ustalił Wiktor Nowak. To była jego trzecia bramka w ostatnich czterech meczach. Co ciekawe festiwal strzelecki na stadionie przy Kilińskiego trwał zaledwie siedem minut, wówczas padły wszystkie cztery gole.

Ta kolejka spotka przyniosła zmiany w ligowej tabeli. Aktualnie szóste miejsce zajmuje Poprad Muszyna, mając 7 punktów. Sześć oczek mniej ma Sandecja, która nadal zamyka ligowe zestawienie. Liderem jest Limanovia Limanowa, a za jej plecami uplasował się Lubań Maniowy przed Olimpią Pisarzowa. Następna kolejna spotkań już w najbliższy weekend.

Sandecja Nowy Sącz - Poprad Muszyna 2-2 

Wilk 21' 25' (k) - Gęsior 24', W. Nowak 28'.

Żółte kartki: Smoleń, Potoniec, Zawiślan, Jarzębak – Merklinger, Podgórni, Wilk.

Czerwona kartka: Podgórniak (Poprad - za drugą żółtą).

Sandecja: Tomasik - Potoniec, Jarzębak, Gęsior, Gałecki, Zawiślan (70' Śliwa), Wojtarowicz (55' Brdej), Smoleń, W. Nowak (81' P. Szarek), Maślanka, Cempa (73' M. Nowak, 85' Kozak).

Poprad: Mastalerz - Węglowski, Zawiślan, Wilk, Wolański, Potoniec, Podgórniak, Merklinger, Chochorowski, Bomba, Fritz.

Michał Śmierciak ([email protected]).

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy Biegu Kibica Festiwal Biegów 2018