Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
12/08/2018 - 10:20

Sandecja - GKS Katowice. Pierwsza wygrana na własnym stadionie

Ponad 2600 kibiców przyszło na pierwszy w tym sezonie mecz Sandecji na własnym stadionie. Sandecja grała z GKS Katowice i wygrała 1:0. Zwycięskiego gola dla Sandecji w meczu z GKS Katowice strzelił Mateusz Klichowicz.

Już na początku meczu 4 kolejki Grzegorz Baran trafi w lewy słupek bramki GKS. Na odpowiedź katowiczan nie trzeba było długo czekać - w 8. minucie Daniel Rumin dwa razy próbował pokonać Kozioła uderzeniami z pola karnego, jednak bramkarz Sandecji pewnie interweniował.

W 22. minucie Wojciech Lisowski omal nie zdobył gola. W 34. minucie Rumin zagrał do Michalika, ale ten znów nie umiał pokonać znakomicie interweniującego Kozioła. Po chwili Małkowski mógł wykorzystać błąd Mariusza Pawełka, jednak nadbiegł Midzierski, który wyjaśnił sytuację.

Na początku drugiej połowy oba zespoły skupiły się na centralnej strefie boiska. W 54. minucie zza pola karnego strzelał Bartłomiej Kasprzak; piłka nieznacznie minęła lewy słupek. Po kilku minutach Daniel Rumin kolejny raz dostał podanie na 12. metr, stamtąd kopnął piłkę na krótki, prawy słupek bramki, lecz i tym razem Kozioł, nieco szczęśliwie, ale sparował futbolówkę na rzut rożny.

W 65. minucie stało się. Mateusz Klichowicz, po podaniu od Mariusza Gabrycha, mocno uderzył przy lewym słupku, nie dając Pawełkowi żadnych szans. Sandecja zaczęła przeważać. Na 12 minut przed końcem meczu mogło być już 2:0 - piłkę do bramki GKS wbił Dawid Flaszka, ale sędzia asystent pokazał pozycję spaloną.

GKS do ostatnich chwil szukał okazji do wyrównania, choć po drugiej żółtej kartce dla Kacpra Tabisia goście grali w osłabieniu. W 89 minucie Marek Kozioł po raz kolejny popisał się interwencją, tym razem po uderzeniu Kamila Kurowskiego. Ostatnie słowo należało jednak do Sandecji - już w doliczonym czasie Małkowski zmusił do interwencji golkipera gości mocnym, dobrze mierzonym strzałem.​

Sandecja: Marek Kozioł - Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Marcin Flis - Damian Chmiel (78' Bartłomiej Dudzic), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak (81' David Manoyan), Miłosz Kałahur - Mariusz Gabrych, Mateusz Klichowicz (75' Dawid Flaszka).

GKS Katowice.: Mariusz Pawełek - Wojciech Lisowski, Mateusz Kamiński, Tomasz Midzierski, Adrian Frańczak - Adrian Łyszczarz (67' Kacper Tabiś), Bartłomiej Poczobut, Damian Michalik (50' Dominik Bronisławski), Kamil Kurowski - Adrian Błąd (77' David Añón González), Daniel Rumin.

MKS Sandecja, opr. TK. Fot. Jarosław Para

Mateusz Klichowicz bohaterem meczu Sandecja - GKS Katowice [ZDJECIA]

Zespół Sandecji pod wodzą Tomasza Kafarskiego w widowiskowym meczu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi pokonał GKS Katowice. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Mateusz Klichowicz. Fot. Jarosław Para.