Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
przewiń w dół
17/07/2017 - 08:30

Podsumowanie SUFIGS Ligi Orlika 2017. Uroczysta gala

Zakończyły się zmagania w SUFIGS Ligi Orlika 2017 o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego, pod patronatem Starosty Marka Pławiaka. Zwieńczeniem zmagań piłkarskich była uroczysta gala, która odbyła się w klubie EVENT, podczas której wręczono szereg trofeów, nagród, wyróżnień, a gratulacjom właściwie nie było końca. Organizator to firma ŁF Sports Events.

Warto wiedzieć, że SUFIGS Liga Orlika, to zmagania amatorskim drużyn piłkarskich, składających się z sześciu zawodników. Uczestnikami mogą być zespoły reprezentujące firmy, instytucje, szkoły, czy nieformalne grupy znajomych, chcących włączyć się do rywalizacji. Aby całość rywalizacji przebiegała sprawnie wraz z duchem fair play, sędziowie zawodów to wykwalifikowani arbitrzy Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu. Tegoroczne rozgrywki trwały od 18 kwietnia do niemal połowy lipca, a drużyny podzielono na dwie równoległe ligi.

Pozytywnych emocji podczas gali nie ukrywał Artur Olchawa, właściciel firmy SUFIGS.

- Bardzo się cieszę, że jesteśmy częścią tego projektu. W zeszłym roku dołączaliśmy jako sponsor z lekkimi obawami, ale szybko okazało się, że były one niesłuszne. Organizacja całej ligi jest na bardzo profesjonalnym poziomie, więc po pierwszym etapie współpracy z panem Łukaszem Frączkiem bez wahania podpisaliśmy kolejną umowę – wyjaśnił podczas finałowej gali przedstawiciel sponsora głównego rozgrywek ligi orlika.

Podsumowanie drugiego poziomu rozgrywek właściwie zamyka się w obrębie zespołu Sandecja Old Boys, która zdominowała 1 ligę, zgarniając statuetki w kilku kategoriach. Nie jest zaskoczeniem, że czołową postacią tego zespołu był Arkadiusz Aleksander, były piłkarz Sandecji Nowy Sącz, Górnika Zabrze, Widzewa Łódź, Śląska Wrocław czy Arki Gdynia. To jemu przypadło najwięcej wyróżnień indywidualnych, co przełożyło się w dużej mierze na wynik całej ekipy zwycięzców.

Podium 1 ligi:

Sandecja Old Boys
Brzezna
Desperados

Najlepsi strzelcy 1 ligi:

Arkadiusz Aleksander (Sandecja) – 52 gole
Marcin Bugajski (Brzezna) – 43
Krzysztof Jasiurkowski (Gadżet Team) – 38

Najlepsi asystenci 1 ligi:

Mateusz Pazgan (Desperados) – 14 asyst
Krzysztof Jasiurkowski (Gadżet Team) – 14 asyst
Arkadiusz Aleksander (Sandecja) – 13 asyst

Klasyfikacja kanadyjska:

Arkadiusz Aleksander (Sandecja)
Marcin Bugajski (Brzezna)
Krzysztof Jasiurkowski (Gadżet Team)

Zmagania piłkarskie na orlikach odbywały się pod patronatem Starosty Powiatu Nowosądeckiego.

- Jestem zwolennikiem wspierania różnego rodzaju ciekawych inicjatyw w naszym regionie, zwłaszcza bliskie mi są te działania z dziedziny sportu. Zdecydowałem się więc wesprzeć ligę orlika, która cały czas się rozwija, postępy są zauważalne na każdym niemal etapie i bardzo się z tego powodu cieszę - komentował Marek Pławiak.

Wiele emocji towarzyszyło również rozgrywkom Ekstraklasy SUFIGS Ligi. Finalnie najlepszą okazała się drużyna „Wiśniowski” i to jej przypadło w udziale najwięcej statuetek również za osiągnięcia indywidualne zawodników. Rozstrzygnięcie rozgrywek wyjaśniło się ostatecznie w finałowej kolejce.

Podium Ekstraklasy:

Wiśniowski
Q-Graf
Gold Team

Najlepsi strzelcy Ekstraklasy:

Paweł Kociołek (Wiśniowski) – 57 gole
Karol Nowak (Q-Graf) – 33 gole
Damian Dudek – 20 goli

Najlepsi asystenci Ekstraklasy:

Adam Tumidaj (Wiśniowski) – 22 gole
Patryk Twardowski (Gold Team) – 14 goli
Maciej Sroka (Q-Graf) – 12

Klasyfikacja kanadyjska:

Paweł Kociołek (Wiśniowski)
Karol Nowak (Q-Graf)
Adam Tumidaj (Wiśniowski)

Tegoroczne zmagania SUFIGS Ligi Orlika należy uznać za udane. Podobnego zdania jest organizator.

- Cieszę się, że frekwencja na gali dopisała. Było wielu zawodników, wspólnie więc mogliśmy podziękować naszym sponsorom i partnerom za wsparcie, te nasze działania. W tej edycji dominatorem była drużyna „Wiśniowski”, zgarnęli wszystko co się dało. Naprawdę mają bardzo dobrą drużynę i z przyjemnością ogląda się ich grę. Niewątpliwie gwiazdą naszej ligi był Arkadiusz Aleksander, świetny kiedyś piłkarz. Jego osoba dodaje nam sporo wartości nie tylko czysto sportowej, ale również takiej wizerunkowej – podsumował Łukasz Frączek. ŁF Sports Events.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Stowarzyszenie Dla Miasta