Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
przewiń w dół
08/08/2017 - 08:55

Piłka nożna: ruszają rozgrywki sądeckiej A klasy

W najbliższy weekend na sądeckich boiskach zostaną rozegrane mecze pierwszej kolejki klasy A. W nadchodzącym sezonie walka o awans do "okręgówki" zapowiada się niezwykle interesująco.

Pierwsze mecze zostaną rozegrane w sobotę, najciekawiej z nich zapowiada się starcie w Łososinie Dolnej, gdzie tamtejszy spadkowicz zmierzy się ze znanym z występów w klasie okręgowej ULKS Korzenna. Gospodarze po zajęciu trzynastego miejsca w ubiegłym sezonie byli zmuszeni zasilić a-klasowe szeregi, a gości taki sam los spotkał rok wcześniej, stawia to obie doświadczone drużyny w roli kandydatów do awansu.

Tego samego dnia Dunajec Nowy Sącz podejmie na wyjeździe LKS Ubiad. Wracająca na ten szczebel rozgrywek nowosądecka drużyna stanie przed trudnym zadaniem, zawodnicy gospodarzy w ubiegłym sezonie spisywali się bardzo solidnie, co pozwoliło im na zajęcie bezpiecznej siódmej pozycji w ligowej tabeli. Beniaminek z Nowego Sączą powrót do A klasy zapewnił sobie w barażach z Piątkovią Lęg.

W niedzielę swój mecz rozegra drugi ze spadkowiczów, Helena Nowy Sącz zmierzy się na własnym obiekcie z Budowlanymi. Piłkarzy Heleny czeka bardzo trudne starcie, drużyna rywali po słabym zakończonym na trzynastym miejscu sezonie, dokonała wzmocnień po których w Jazowsku coraz odważniej mówi się o ewentualnym awansie.

Komplet spotkań pierwszej kolejki:

  • LKS Ubiad - Dunajec Nowy Sącz               sobota godz.17
  • Łosoś Łososina Dolna - ULKS Korzenna   sobota godz.17
  • Sokół Stary Sącz -Zawisza Rożnów           sobota godz.17
  • ULKS Przydonica - Amator Paszyn            niedziela godz.11
  • Victoria Witowice Dolne - Zyndram Łącko  niedziela godz.17
  • Górka Szczereż - Hart Tęgoborze              niedziela godz.17
  • LKS Śwniarsko- Grybovia Grybów              niedziela godz.11
  • Helena Nowy Sącz- Budowlani Jazowsko  niedziela godz.11
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu