Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
10/07/2017 - 11:10

Nowe mundury i piłkarski turniej o puchar wójta dla strażaków OSP

Nowe umundurowanie bojowe trafiło do druhów z sześciu jednostek OSP z Gminy Łącko podczas Turnieju o Puchar Wójta. Turniej nie obejmował dyscyplin ratowniczych lecz był turniejem piłkarskim. Poza pucharami strażacy dostali nowe umundurowanie bojowe.

turniej piłkarski o puchar wójta gminy Łącko Jana Dziedziny
Na Orliku oraz na Stadionie Zyndram w Łącku odbył się w sobotę 8 lipca kolejny turniej piłkarski, w którym uczestniczyli druhowie z jednostek OSP. Wystartowało jedenaście z dwunastu jednostek  działających na terenie Gminy Łącko. Strażacy mogli zaprezentować swoją sprawność fizyczną i znakomite umiejętności piłkarskie.,

Organizatorem zawodów był  Zarząd Gminny OSP wspólnie z  Urzędem Gminy w Łącku. Na zakończenie  sobotniego turnieju, zostały wręczone  puchary ufundowane przez wójta gminy Jan Dziedzinę, a druhowie zasiedli do wspólnego grillowania.    

turniej piłkarski o puchar wójta gminy Łącko Jana Dziedziny

Turniej był również okazją do przekazania jednostkom ubrań bojowych zakupionych w ramach programu „Bezpieczny Strażak”, dzięki któremu sześciu jednostkom OSP w Gminie Łącko (OSP w Czarnym Potoku, Jazowsku, Obidzy, Woli Kosnowej i Zarzeczu) przekazano 9 zestawów umundurowania bojowego. Wartość projektu, w ramach którego zakupiono odzież bojową wyniosła 27 tys. zł, w tym dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 13,5 tys. zł.

Dzięki systematycznemu doposażeniu gminnych jednostek OSP w specjalne stroje strażackie zwiększy się bezpieczeństwo druhów czynnie uczestniczących w działaniach ratowniczych. Liczba wyjazdów na terenie gminy rokrocznie zwiększa się, zmieniają się też rodzaje zgłoszeń, do których są wysyłane jednostki OSP.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu