Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
przewiń w dół
Data Publikacji: 
10/07/2017 - 11:10

Nowe mundury i piłkarski turniej o puchar wójta dla strażaków OSP

Nowe umundurowanie bojowe trafiło do druhów z sześciu jednostek OSP z Gminy Łącko podczas Turnieju o Puchar Wójta. Turniej nie obejmował dyscyplin ratowniczych lecz był turniejem piłkarskim. Poza pucharami strażacy dostali nowe umundurowanie bojowe.

turniej piłkarski o puchar wójta gminy Łącko Jana Dziedziny
Na Orliku oraz na Stadionie Zyndram w Łącku odbył się w sobotę 8 lipca kolejny turniej piłkarski, w którym uczestniczyli druhowie z jednostek OSP. Wystartowało jedenaście z dwunastu jednostek  działających na terenie Gminy Łącko. Strażacy mogli zaprezentować swoją sprawność fizyczną i znakomite umiejętności piłkarskie.,

Organizatorem zawodów był  Zarząd Gminny OSP wspólnie z  Urzędem Gminy w Łącku. Na zakończenie  sobotniego turnieju, zostały wręczone  puchary ufundowane przez wójta gminy Jan Dziedzinę, a druhowie zasiedli do wspólnego grillowania.    

turniej piłkarski o puchar wójta gminy Łącko Jana Dziedziny

Turniej był również okazją do przekazania jednostkom ubrań bojowych zakupionych w ramach programu „Bezpieczny Strażak”, dzięki któremu sześciu jednostkom OSP w Gminie Łącko (OSP w Czarnym Potoku, Jazowsku, Obidzy, Woli Kosnowej i Zarzeczu) przekazano 9 zestawów umundurowania bojowego. Wartość projektu, w ramach którego zakupiono odzież bojową wyniosła 27 tys. zł, w tym dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 13,5 tys. zł.

Dzięki systematycznemu doposażeniu gminnych jednostek OSP w specjalne stroje strażackie zwiększy się bezpieczeństwo druhów czynnie uczestniczących w działaniach ratowniczych. Liczba wyjazdów na terenie gminy rokrocznie zwiększa się, zmieniają się też rodzaje zgłoszeń, do których są wysyłane jednostki OSP.

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy Sądecczyzny
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018