Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
27/08/2017 - 16:10

Dwa gole Aleksandara Koleva dały Sandecji zwycięstwo z Pogonią! Relacjonowaliśmy akcja po akcji!

Na stadionie w Niecieczy rozgrywane dzisiaj było spotkanie pomiędzy Sandecją, a Pogonią Szczecin. W tym starciu lepsi okazali się piłkarze z Nowego Sącza, którzy po dwóch bramkach Aleksandara Koleva odnieśli pierwsze ekstraklasowe zwycięstwo przed własną publicznością.

RELACJA NA ŻYWO:

KONIEC MECZU !!! PIERWSZE EKSTRAKLASOWE ZWYCIĘSTWO SANDECJI W NIECIECZY !!!

90+3: Znów interwencja Gliwy. Wyłapuje wrzutkę w pole karne.

90+2: Nunez zagrywał przed bramkę do Frączczaka. Sytuację wyjaśnia Michał Gliwa.

90 minuta: Sędzia doliczył 4 minuty do tego meczu!

89 minuta: Wyraźne problemy ma z jakimś urazem Krachunov. Piłkarz opuścił boisko, ale szybko na murawę powrócił.

87 minuta: Dawid Szufryn otrzymał żółtą kartkę za faul, którego nie było. Znacząca pomyłka sędziego.

85 minuta: Żółtą kartkę otrzymuje Rapa (Pogoń).

84 minuta: Ostatnia zmiana w Sandecji. Danek pojawia się w miejsce Brzyskiego.

83 minuta: Filip Piszczek pada w polu karnym, po starciu z obrońcą. Nie było faulu.

81 minuta: Zmiana także wśród gospodarzy. Aleksandara Koleva zastępuje Mateusz Cetnarski.

80 minuta: Dwie zmiany w szeregach gości. Schodzą Piotrowski i Kort, a na murawie pojawiają się Hołota i Listkowski.

78 minuta: Żółta kartka również dla Patrika Mraza, który faulował Piotrowskiego.

77 minuta: Kolev celebrował zdobycie gola zdjęciem koszulki. Sędzia ukarał go żółtą kartką.

76 minuta: GOL !!! SANDECJA !!! ALEKSANDAR KOLEV !!! Lukas Kuban z prawego skrzydła zagrał wysoką piłkę w pole karne Pogoni Szczecin, tam bardzo wysoko wyskoczył bułgarski napastnik Sandecji i uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. Drugie trafienie w tym meczu Koleva!

74 minuta: Dawid Kort zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Pewnie interweniował Gliwa.

72 minuta: Radosław Mroczkowski przeprowadza zmianę. Piszczek za Trochima.

68 minuta: Szufryn ratuje swój zespół! Gyurcso w polu karnym ograł Kubana, miał przed sobą już tylko Gliwę, ale w ostatniej chwili interweniował kapitan Sandecji! Była to kolejna bardzo groźna sytuacja Pogoni Szczecin.

66 minuta: Gyurcso oddał bardzo mocny strzał sprzed pola karnego. Piłka poszybowała minimalnie obok bramki!

64 minuta: Zmiana w Pogoni. Schodzi z boiska Kamil Drygas, a w jego miejsce Rafał Murawski.

63 minuta: Po podaniu od Dudzica, pod bramką znów znalazł się Kolev. Tym razem uderzył niecelnie.

Zaglądamy na Twittera...

60 minuta: Kolejną sytuacją stworzyli sobie piłkarze drużyny gości. Frączczak na spalonym.

57 minuta: Pogoń bardzo szybko chciała odrobić straty, ruszyła z kontrą, ale obrona Sandecji była na miejscu.

56 minuta: GOL !!! SANDECJA !!! ALEKSANDAR KOLEV !!! Tomasz Brzyski zagrał górną piłkę za plecy obrońców, w polu karnym dopadł do niej niepilnowany Kolev i pewnym uderzeniem pokonał Łukasza Załuskę. Bułgar nie był na spalonym, choć sygnalizowali to piłkarze Pogoni Szczecin! Mamy remis w Niecieczy!

52 minuta: Brzyski faulował Niepsuja. Sędzia jednak nie pokazał żółtej kartki.

50 minuta: Kontra Pogoni! Dawid Kort wypuścił lewym skrzydłem Gyurcso, ten popędził w pole karne, ale w momencie strzału nagle znalazł się przed nim Dawid Szufryn i w ostatniej chwili zablokował piłkę. Było groźnie.

48 minuta: Kolev mimo asysty obrońcy próbował powalczyć o piłkę w polu karnym, ale akcję zakończył Łukasz Załuska.

46 minuta: Obie drużyny wyszły z szatni na drugą połowę bez zmian w składzie. Gramy!

ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ !!!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY MECZU !!!

45+2: Mogło być już 2:0! Górna piłka zagrana za obrońców, Piotrowski wychodził sam na sam z Gliwą, ale jego przyjęcie piłki zamiast zagrożenia wywołało jedynie śmiech u kibiców na trybunach w Niecieczy. Koszmarny kiks gracza Pogoni!

45+1: Kolev uderzył z woleja, stoją kilkanaście metrów przed bramką. Piłka wylądowała jednak w rękawicach Załuski.

45 minuta: Sędzia doliczył 120 sekund do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

44 minuta: Prawym skrzydłem zaatakował Formella, zagrał w pole karne, ale Frączczak nie zamknął akcji.

42 minuta: Nunez bardzo groźnie strzelał z dystansu. Z problemami odbił tę piłkę Michał Gliwa!

40 minuta: Bartłomiej Dudzic ukarany żółtą kartką za dyskusję z sędzią głównym.

39 minuta: Dobrze zapowiadała się kontra Pogoni, ale Niepsuj nie zdołał opanować piłki i wylądowała poza boiskiem.

37 minuta: Chwilowo zamiast piłkarskiego widowiska, zrobiła nam się Konfrontacja Sztuk Walki. Sporo fauli, co chwilę ktoś leży na murawie, a sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka, zmuszony jest bardzo często używać gwizdka.

34 minuta: Michal Piter-Bucko sfaulował Dawida Korta. Żółta kartka dla piłkarza Sandecji.

30 minuta: Żółta kartka dla Kamila Drygasa. Pociągał za koszulkę Wojciecha Trochima.

27 minuta: Ależ zamieszanie w polu karnym Pogoni. Łukasz Załuska wypuścił piłkę z rąk podczas interwencji, doskoczyło do niej kilku zawodników obu drużyn, ale bardziej skuteczni w tej sytuacji byli "Portowcy", którzy wybili tę piłkę.

25 minuta: Sandecja zamknięta w obrębie własnego pola karnego. Znów korner dla Pogoni.

23 minuta: Rzut wolny dla Pogoni Szczecin. Obrońcy z Nowego Sącza wybili piłkę.

20 minuta: GOL !!! POGOŃ SZCZECIN !!! DARIUSZ FORMELLA !!! Frączczak zagrał do Nuneza, ten przerzucił piłkę na prawą stronę pola karnego, tam dopadł do niej Formella i z woleja pokonał zasłoniętego przez obrońców Gliwę!

18 minuta: Ponownie Dudzic! Uwolnił się od obrońców, wbiegł w pole karne i w ostatniej chwili powstrzymał go Rapa.

16 minuta: Tomasz Brzyski zagrał z rzutu wolnego, ale piłka o kilka centymetrów minęła słupek bramki.

14 minuta: Dudzic wbiegał w pole karne, próbował opanować górną piłkę, ale interweniujący Lasza Dwali kopnął zawodnika Sandecji w twarz! Żółta kartka dla obrońcy Pogoni! Dudzicowi na szczęście nic się nie stało.

11 minuta: Piłka z rzutu wolnego zagrana przed bramkę Gliwy. Tam nie dotarła do nikogo i wyleciała poza boisko.

9 minuta: Pogoń konstruowała akcję ofensywną, były dwie wrzutki w pole karne, ale Adam Frączczak był na spalonym.

6 minuta: Dużo walki w środku pola. Baran faulował Drygasa chcąc odebrać mu piłkę.

4 minuta: Sandecja wręcz rzuciła się na swojego rywala. Ogromne zaangażowanie biało-czarnych.

2 minuta: Od pierwszego gwizdka do ataku rzuciła się Sandecja. Najpierw szarżującego Wojciecha Trochima powstrzymał jeden z obrońców Pogoni, a chwilę później faulowany był Tomasz Brzyski. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny, ale nie sprawiło to problemów defensywie gości. Bardzo widowiskowe rozpoczęcie meczu.

15:30: GRAMY !!!

15:27: Piłkarze oraz zespół sędziowski są już na murawie. Za chwilę początek meczu!

Znamy składy obu drużyn na to spotkanie. Oficjalna grafika LOTTO Ekstraklasy.

ZAPOWIEDŹ MECZU:

Drużyny te mierzyły się ze sobą dotychczas sześciokrotnie. Wszystkie z tych konfrontacji wydarzyły się w I lidze. Trzy razy wygrywała Sandecja, dwukrotnie lepsza była Pogoń, natomiast jeden raz mecz zakończył się remisem. Łączny bilans bramek to osiem trafień po stronie biało-czarnych, natomiast zespół północy kraju zdobył siedem goli. Regułą było to, że gospodarz nigdy nie przegrywał. Kibice z Nowego Sącza zapewne nie mieli by nic przeciwko, aby tak było znowu.

W obecnym sezonie Sandecja lepiej prezentuje się w meczach wyjazdowych, znacznie mniej służy jej piłkarzom boisko w Niecieczy. Biało-Czarni zagrali już cztery takie pojedynki i były to starcia z drużynami ze ścisłej czołówki ubiegłego sezonu. W każdych z tych spotkań nawiązywali twardą walkę. Wygrali z Jagiellonią i Lechią, zremisowali z Lechem, a przegrali tylko z Legią. Trzeba jednak zaznaczyć, że Mistrzowie Polski długo nie mogli złamać grającego w osłabieniu beniaminka.

Drugie oblicze drużyny trenera Radosława Mroczkowskiego, to spotkania na stadionie w roli gospodarza. Tam nowosądeczanie zagrali z Arką Gdynia oraz Wisłą Płock, co przyniosło efekt w postaci wywalczenia jednego punktu, bez zdobycia choćby jednego gola. Trzeba równie zaznaczyć, że były to dosyć trudne mecze dla kibiców. Na boisku wiało nudą, akcje podbramkowe można by wyliczyć na palcach jednej ręki, natomiast emocji sportowych nie było prawie wcale. Być może tym razem, spotkanie w Niecieczy okaże się dla Sandecji szczęśliwe.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin