Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
18/08/2017 - 16:00

Ależ były emocje! Sandecja wygrała z Lechią! Relacjonowaliśmy akcja po akcji!

Ależ to było widowisko. Na boisku wiele się działo, padło aż pięć goli, były zwroty akcji, a ostatecznie lepsza okazała się Sandecja. Zasłużone zwycięstwo beniaminka ekstraklasy.

RELACJA NA ŻYWO:

KONIEC MECZU !!!

90+2: Danek zagrywał do Trochima, a ten bez zastanowienia oddał strzał. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

90 minuta: Sędzia dolicza 4 minuty!

88 minuta: Jakiegoś urazu nabawił się Grzegorz Baran. Potrzebna była pomoc medyczna.

85 minuta: Lepszy okres w wykonaniu zawodników Sandecji. Brzyski strzelał z dystansu, pewnie wyłapał to Kuciak.

82 minuta: Adrian Danek przerwał atak Sławomira Peszko.

80 minuta: Ostatnia zmiana w Lechii. Schodzi Daniel Łukasik, wchodzi Mateusz Lewandowski.

78 minuta: GOL !!! SANDECJA !!! WOJCIECH TROCHIM !!! Adrian Danek świetnie wypuścił podaniem Trochima za linię obrońców, a ten stanął oko w oko z Kuciakiem i strzelił celnie przy słupku. Co za mecz, co za widowisko!

73 minuta: Ostatnia zmiana w Sandecji. Schodzi strzelec dwóch goli Dudzic, a w jego miejsce Danek.

69 minuta: Wojciech Trochim ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

69 minuta: Mogło być 3:2 dla Lechii. Milos Krasic po indywidualnej akcji, urwał się obrońcą, ale jego strzał z ostrego kąta był niecelny. Gdyby zdecydował się wycofać piłkę do kolegów z drużyny, będących w polu karnym, zapewne byłby gol! Bardzo trudne chwile przeżywają obecnie piłkarze Sandecji.

Zaglądamy na Twittera w poszukiwaniu ciekawostek...

66 minuta: Patryk Lipski bezpośrednio z rzutu wolnego uderza wysoko nad bramką.

63 minuta: Żółtą kartką upomniany został Błażej Augustyn (Lechia).

60 minuta: Kolejna zmiana w Sandecji. Adrian Basta wchodzi w miejsce Lukasa Kubana.

57 minuta: Bardzo mocno strzelił Peszko! Świetnie interweniował Gliwa. Sandecja w niebezpieczeństwie!

54 minuta: GOL !!! LECHIA GDAŃSK !!! SŁAWOMIR PESZKO !!! Od pierwszych sekund drugiej połowy trwał napór Lechii, która cel osiągnęła i bardzo szybko doprowadziła do wyrównania. Niefortunne wybicie Plamena Krachunova, do piłki doskoczył Patryk Lipski i strzelił na bramkę, lecącą piłkę trącił jeszcze Peszko i zdobył gola!

52 minuta: Zmiana w Sandecji. Wojciech Trochim zastępuje na boisku Filipa Piszczka.

51 minuta: GOL !!! LECHIA GDAŃSK !!! MARCO PAIXAO !!! Patryk Lipski z rzutu rożnego świetnie zagrał przed bramkę gości, tam na piątym metrze najwyżej wyskoczył Marco Paixao i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

48 minuta: Paixao wbiegł z piłką w pole karne, ale powstrzymał go dobrze interweniujący Szufryn.

46 minuta: Zmiana w Lechii. Schodzi Joao Oliveira, a w jego miejsce Flavio Paixao.

GRAMY !!!

45+2: KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

45 minuta: Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

43 minuta: GOL !!! SANDECJA !!! BARTŁOMIEJ DUDZIC !!! Bardzo podobna akcja, jak ta przy pierwszym golu. Filip Piszczek zagrał na lewo do wbiegającego w pole karne Aleksandara Koleva, a ten płasko zagrał przed bramkę, gdzie Bartłomiej Dudzic po raz drugi wepchnął piłkę do siatki. To już drugie trafienie Dudzica, który obchodzi dzisiaj swoje 29 urodziny! Ależ sprawił sobie prezent!

40 minuta: Za ostry faul żółtą kartkę obejrzał Lukas Kuban (Sandecja).

39 minuta: Żółtą kartką ukarany Plamen Krachunov (Sandecja).

37 minuta: Znów świetna okazja dla Lechii Gdańsk! Daniel Łukasik oddał bardzo mocny strzał z około 25 metrów, ale świetną interwencją popisał się Michał Gliwa, który uratował swój zespół w trudnym momencie!

36 minuta: Steven Vitoria trafia w poprzeczkę! Lechia była bardzo blisko wyrównania!

33 minuta: Ależ było blisko! Aleksandar Kolev wyszedł sam na sam z brmkarzem, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i piłkę wybił mu Steven Vitoria! Bułgar zmarnował wyśmienitą sytuację!

30 minuta: Milos Krasic wdarł się z piłką w pole karne, jednak na szczęście dla biało-czarnych, został zablokowany.

28 minuta: Patrik Mraz zagrał do Filipa Piszczka w pole karne, ale ten przegrał starcie z obrońcą.

Piłkarze Lechii, których nie ma w kadrze meczowej, oglądają to starcie razem z... Dariuszem Michalczewskim

25 minuta: Zmiana w Lechii. Kontuzjowanego Jakuba Wawrzyniaka na boisku zastąpił Milos Krasic.

23 minuta: Tomasz Brzyski zagrywał z rzutu rożnego, głową strzelał Krachunov, ale niecelnie.

21 minuta: Patryk Lipski zagrywał w pole karne gości, ale tam wybił piłkę Plamen Krachunov.

18 minuta: Żółtą kartką ukarany Joao Oliveira Faulował Grzegorza Barana.

16 minuta: GOL !!! SANDECJA !!! BARTŁOMIEJ DUDZIC !!! Kontra zawodników z Nowego Sącza. Zagranie na lewą stronę do Patrika Mraza, ten w szesnastce uciekł obrońcy i zagrał przed bramkę. Tak błąd popełnił Dusan Kuciak, który nie złapał piłki i to wykorzystał Bartłomiej Dudzic, wbijając piłką z trzech metrów do pustej bramki!

14 minuta: Joao Oliveira z lewego skrzydła wbiegał w pole karne, ale skutecznie powstrzymał go Dawid Szufryn.

10 minuta: Ponownie zagrożenie przed polem karnym Sandecji spowodował Peszko. Dokładnie dograł do Oliveiry, a ten bez zastanowienia strzelił mocno z dystansu. Piłka zablokowane przez szczelnie ustawionych obrońców.

7 minuta: Gra toczy się głównie w środku pola, sporo podań w wykonaniu obu zespołów.

5 minuta: Sławomir Peszko rozpędzony wbiegał w pole karne Sandecji, próbowało zatrzymać go aż trzech obrońców, a ten sprytnie odegrał na prawo do nieobstawianego Paixao, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gra została przerwana.

3 minuta: Pierwszy strzał w tym meczu. Michal Piter-Bucko uderzył z dystansu, ale piłka przeleciała nad bramką.

GRAMY !!!

Sandecja zagra dzisiaj w swoim rezerwowym komplecie strojów.

Znamy już składy obu zespołów na to spotkanie. Przedstawia je oficjalne grafika LOTTO Ekstraklasy.

ZAPOWIEDŹ MECZU:

Obecnie drużyny z Gdańska i Nowego Sącza, pomimo dzielącej te miasta różnicy kilometrów, sąsiadują ze sobą w ekstraklasowej tabeli. Lechia zajmuje pozycję numer 10, natomiast Sandecja plasuje się tylko o jedno oczko niżej. Co ciekawe to nie zdobyte punkty decydują o pozycji w hierarchii, bo oba zespoły mają ich pięć. Różni się bilans bramek.

W poprzedniej kolejce spotkań, Sandecja musiała przełknąć gorycz porażki, natomiast Lechia zdołała wywalczyć jeden punkt. Obie drużyny nie potrafiły jednak spuentować meczu zdobyciem choćby jednego gola. Gdańszczanie swoje spotkanie bezbramkowo zremisowani, natomiast zawodnicy z Nowego Sącza ponieśli jednobramkową porażkę.

Nadzieję na przełamanie swoich podopiecznych ma trener gospodarzy Piotr Nowak.

- W ostatnich tygodniach cierpimy na brak ofensywnych piłkarzy. Wielu z nich leczy urazy. Dlatego nie mieliśmy w początkowej fazie sezonu ofensywnych możliwości. Mam nadzieję, że szybciej czy później będziemy w pełnym składzie i da to wymierne efekty - wyjaśnił szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

Sandecja, która równie ma problem ze strzelaniem goli, próbuje go rozwiązać rotując składem. Spośród napastników swoje szanse dostawali już Aleksandar Kolev, Maciej Korzym oraz Filip Piszczek. Najskuteczniejszy okazał się, jak na razie ten pierwszy, Bułgar ma na koncie jedno trafienie. Gole zdobywali jeszcze tylko Mateusz Cetnarski i Wojciech Trochim.

Spotkanie będzie objęte eksperymentalnym programem powtórek filmowych dla sędziów.

- Spotkanie poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia, a podczas meczu będzie miał do dyspozycji system VAR - poinformował nas Marcin Rogowski, rzecznik prasowy klubu z Nowego Sącza.

Mecz Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz już dzisiaj. Początek o godzinie 18:00!