Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
05/10/2015 - 08:20

Koszykówka. Sądeczanie grali z Wisłą Kraków. 11 pkt. w 2 minuty!

W ostatnią sobotę na parkiety powrócili koszykarze sądeckiego Wikara, którzy w swym pierwszym meczu nowego sezonu Młodzików (rocznik 2002 i młodsi) musieli uznać wyższość Wisły Kraków.

Mimo to gra naszej drużyny mogła się bardzo podobać. STS Wikar Nowy Sącz mierzył się bowiem z zespołem niepokonanym od lat. Zdołał nawet prowadzić po dwóch kwartach w stosunku 28:26.  Później było już jednak ciężej. Nie pomogły rzuty za 3 punkty zza linii 6 metrów wyróżniających się Jakuba Roli (2x3), Mateusza Obrzuta (1x3) czy Wiktora Chowańca (1x3). O przegranej sądeckiej drużyny prowadzonej przez trenera Łukasza Sommera zadecydowała druga i trzecia minuta trzeciej kwarty spotkania, wówczas drużyna  rywala rzuciła jedenaście punktów (sic). Z prowadzenia 28:26 zrobiło się 31:37.

STS Wikar Nowy Sącz – TS Wisła Kraków 49:61 (11:19, 17:7, 7:17, 14:18)

Sędzia główny spotkania – Ozga Adam, pomocniczy – Oleksy Łukasz.

STS Wikar Nowy Sącz: Chowaniec Wiktor 13pkt(1x3),  Rola Jakub 9 pkt ( 2x3), Obrzut Mateusz 7 pkt(1x3),  Krawczyk Michał 5 pkt, Kopiec Jakub 4 pkt, Kossowski Wojciech 3 pkt, Skrzypiec Łukasz 2pkt,  Kropiwnicki Kacper 2 pkt, Bania Wojciech 2 pkt, Frojdenfal  Szymon 2 pkt, Liśkiewicz Kacper,Lorek Michał. Trener Drużyny Sommer Łukasz.

TS Wisła Kraków: Rerak F. 20 pkt, Szymański Ł. 13 pkt(1x3), Jędrzejczyk  M. 11 pkt,  Przęczek   M.  6 pkt,   Kawalec J. 3 pkt, Latos M. 2 pkt, Kucharski  M. 2pkt,   Sztandarski D. 2 pkt, Ruszkowski D. 2 pkt, Bielecki Ł, Knap A, Cholewa J. Trener drużyny Piecuch Piotr.