18/02/2019 - 23:45

Znamy najlepszych biegaczy na nartach w Gorlicach

Na "Śnieżnych Trasach Przez Lasy" odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gorlic w narciarstwie klasycznym. W dziesięciu kategoriach wiekowych wystartowało prawie 60 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie od dwóch do 10 km.

Dużą grupę uczestników stanowiły biegaczki i biegacze z terenu powiatu gorlickiego. Pobiegli także uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego.

- Moim celem w tych mistrzostwach było zwycięstwo i wygrałam z dużą przewagą, uzyskując czas 11.54. Bardzo dobrze biega mi się w Krzywej, w końcu tam odbywały się jedne z moich pierwszych zawodów. Mój kolejny start to zawody Pucharu Grupy Azoty w Ptaszkowej - mówiła na mecie Martyna Okarma, która zwyciężyła w kategorii juniorek C.

Tytuły mistrzów Gorlic w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyli: Karol Maciejowski, Martyna Okarma, Piotr Jarecki, Nikola Mróz, Konrad Przepióra, Antonina Kozak, Bartosz Bil,Wojciech Pelczar, Damian Ciborowski, Ewelina Kołtko oraz Wojciech Pelczar.

Szczegółowe wyniki: TUTAJ

Organizatorem zawodów było OSiR Gorlice, UM Gorlice oraz Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa.