22/01/2018 - 08:10

Malownicza trasa, atmosfera i tort. 6 Bieg Walny w Rytrze

Co roku, przy okazji Walnego Zebrania Stowarzyszenia Visegrad Maraton, odbywa się w Rytrze 10-kilometrowy Bieg Walny. Ponad pół setki członków i sympatyków ścigało się już po raz szósty. Najszybsi byli Krzysztof Jaworski i Anna Bodziony.

Trasa biegu na 10 km prowadziła w tym roku spod hotelu Perła Południa w kierunku Małej Roztoki. Pogoda dopisała, aczkolwiek zimowej aury było jak na lekarstwo. W gronie 52 uczestników na starcie stanęło 11 biegaczek.

Ruszyli w południe, a jeszcze przed upływem 39 minut pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie. Krzysztof Jaworski pokonał "dychę" w czasie 38 minut i 40 sekund, Bogdan Gawron finiszował 16 sekund później. Na podium stanął też Grzegorz Czyż.

Po 12 panach przybiegła triumfatorka rywalizacji kobiet. Anna Bodziony pokonała trasę w 46 minut i 29 sekund, ponad pół minuty przed Edytą Michalik, a blisko dwie i pół przed Angeliką Brończyk, Ambasadorką Festiwalu Biegów w Krynicy.

Biegacze chwalili pogodę i malowniczą trasę, ale najbardziej - świetną atmosferę, która imprezie w Rytrze towarzyszy zresztą co roku.

Po biegu na każdego czekał gorący posiłek oraz ciepła herbatka, a zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami. Nagrodzono też triumfatorów Ligi Biegów Patriotycznych.

Wśród biegaczy znalazło się także kilku odważnych "morsów", którzy regenerowali zmęczone mięśnie w ryterskim potoku.

Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro świętowało 10-lecie działalności. Były zatem okolicznościowy tort, sztuczne ognie i... plany na przyszłość. Życzymy 100 lat!