Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
14/07/2017 - 13:30

Bieg i Marsz Piwniczanki. Edycja VI przed nami

Już po raz szósty rusza Bieg i Marsz Piwniczanki. Impreza odbędzie się już 23 lipca.

Opis tegorocznej trasy:

Bieg  główny wystartuje w niedzielę 23 lipca 2017 o godzinie 10.00. Trasa prowadzi malowniczą Doliną Popradu. Startujemy z Rynku w Piwnicznej, następnie uczestnicy pobiegną drogą krajową do Młodowa, a tak przez most przedostaną się na drugą stronę Popradu do Głębokiego.

Powrót zaplanowany jest przez kompleks basenów w Radwanowie, łazienki piwniczańskie i dalej ulicą Kościuszki, przez kolejny most, a po czym przez ulicę Daszyńskiego do Rynku.

Pozostałe zawody to:

Bieg i marsz na 5,5 km. Start z Głębokiego (zawodnicy zostaną tam przewiezieni z Rynku o godz.9.30)

Zaplanowano również mały bieg Piwniczanki dla uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum - trasa 1,4 km. Start przy moście na ul.Kościuszki.

Mety poszczególnych biegów i marszu są usytuowane w Rynku.

- Trasa pozostaje bez zmian, ponieważ uważam, że jest ona w miarę łatwa. Czasami tylko wiatr może przeszkadzać w biegu powrotnym do Piwnicznej, ale najbardziej jako organizator obawiam się jednak o ekstremalne warunki pogodowe. Mam nadzieję, że nie będzie również potężnych upałów. Chciałbym też, aby uczestnicy pamiętali, że nie zawsze trzeba za wszelką cenę próbować poprawiać swoje wyniki – mówi Marian Dobosz, dyrektor Biegu i Marszu Piwniczanki.

Limit osób startujących w biegu na 10 km wynosi w tym roku 250 uczestników, w tym 70 osób w marszu nordic walking.

W programie imprezy znalazł się też Mały Bieg dla dzieci i młodzieży na dystansie 1,4 km. Zapisy drogą internetową prowadzone są do 20 lipca 2017.

- Widzimy ilu mamy sympatyków i jak wiele osób nas odwiedza regularnie. Pod uwagę bierzemy też to, że będzie to czas urlopów i wyjazdów, dlatego nie spodziewamy się dużego wzrostu biegaczy. Liczymy, że wystartuje w granicach 200 uczestników. Bieg zaliczany jest do cyklu Grand Prix Małopolski – dodaje Dobosz.

Więcej aktualnych informacji: www.biegpopradzki.pl

Opłaty startowe: do 15 lipca 2017 – 30 zł, po 15 lipca – 50 zł.

Biuro zawodów znajdować się będzie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Rynku. 

Michał Śmierciak ([email protected]) Fot. Organizator

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu