Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
10/01/2018 - 07:30

Życiowa Dziesiątka 2018: Fale startowe w kategoriach wiekowych. Ścigaj się z rówieśnikami!

Dobrych noworocznych wieści dla lubiących szybko biegać w Krynicy – ciąg dalszy! Wczoraj ogłosiliśmy, że Życiowa Dziesiątka na tegorocznym 9. Festiwalu Biegowym będzie wynagradzana jak jeszcze nigdy, dziś proponujemy Wam zupełnie nowy, bardzo atrakcyjny format rywalizacji w kategoriach wiekowych.

Kategorii wiekowych będzie w 2018 roku osiem dla kobiet i tyleż dla mężczyzn, premie w nich – dla pięciu czołowych biegaczy, od 700 pln dla najlepszego.

I teraz nowość!

Walka o nagrody w poszczególnych kategoriach będzie miała nowatorski, bardzo atrakcyjny dla biegaczy charakter. Start Życiowej Dziesiątki odbędzie się falami, według podziału właśnie na kategorie wiekowe!

Najpierw, po wspólnym starcie honorowym z krynickiego deptaku, na trasę Życiowej Dziesiątki wyruszy elita. Kibice będą mieli okazję zobaczyć dokładnie, jak na pierwszych metrach ci najszybsi walczą o korzystną pozycję. Zgłoszenia elektroniczne zawodników do strefy ELITA przyjmujemy do 15 sierpnia pod tym adresem.

Minutę po elicie wystartuje najmłodsza (czyli teoretycznie ta najszybsza wśród amatorów) kategoria wiekowa 16-25 lat, a po niej – też w minutowych odstępach – kolejne grupy biegaczy według podziału na wiek: 26-30 lat, 31-35, 36-40, 41-45, 46-50, 51-55 i powyżej 55 lat.

Dzięki temu rozwiązaniu startu biegu, rywalizacja w kategoriach wiekowych Życiowej Dziesiątki będzie miała charakter bezpośredni. Biegacze będą mieli swoich konkurentów (i rywali do nagród) w zasięgu wzroku.

Przypominamy, że warunkiem sklasyfikowania każdej kategorii jest start w niej co najmniej 70 osób. To zatem, ile będzie nagród w kategoriach, zależy zatem przede wszystkim od Was samych.

Zgłoszenia zweryfikujemy na początku festiwalowego tygodnia – 3 września 2018 roku i tego dnia ogłosimy (wynikający z liczby opłaconych zgłoszeń) ostateczny wykaz nagradzanych finansowo kategorii wiekowych

Rejestracja

Regulamin 9. Festiwalu Biegowego

Regulamin Życiowej Dziesiątki

Piotr Falkowski

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Ksiadz proboszcz Zbigniew Biernat z parafii pw. św. Jana Pawła II w rozmowie z "Sądeczaninem" o jutrzejszej uroczystości poświęcenia kościoła:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy Sądeckiego Biegu Niepodległości 1918 m