Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
03/01/2019 - 23:40

Ambasadorka pszczelarka. Barwny koniec roku w Krakowie

Po raz piętnasty na krakowskim Starym Mieście odbył się Bieg Sylwestrowy, wieńczący biegowy rok w Grodzie Kraka. W barwnym korowodzie przebierańców, znalazły się prawie 2 tysiące zwolenników biegania, zarówno zawodowców, jak i amatorów. Wszystko po to, aby we wspaniałych nastrojach pożegnać stary i przywitać nowy rok. W końcu, w zdrowym ciele zdrowy duch. A jak zdrowie dopisuje, to i humor. A tego ostatniego biegaczom nie brakowało. W tej życzliwej atmosferze, rywalizacja zeszła na drugi plan, a pozostała radość ze wspólnego pokonywania kilometrów.

Uczestnicy wydarzenia mogli zweryfikować swą zimową formę na dwóch dystansach: smoczej piątce oraz radosnej dziesiątce. Dobrze znana biegaczom trasa, prowadząca z Małego Rynku przez krakowskie Planty, podnóże Wawelu i Bulwary Wiślane, wyłoniła zwycięzców

Na dystansie 5 kilometrów wygrała Wiktoria Kłębowska z czasem 18:14, wśród panów najszybszy był Adam Czerwiński, który pokonał trasę w czasie 15:18. Pierwszy schodek podium, na 10-kilometrowej trasie wywalczyła Paulina Golec (37:32). Wcześniej na mecie zameldował się Krzysztof Bodurka, zwyciężając z czasem 32:35.

WYNIKI

Na zwycięzców obu dystansów czekały nagrody finansowe, wyróżniono także najlepiej przebranych uczestników biegu. A wybór do łatwych nie należał, gdyż kreatywność biegaczy nie miała końca. Wśród świątecznych stylizacji pomysłowością wykazali się trzej biegacze budując makietkę betlejemskiej szopki, którą założyli na siebie i pobiegli jako święta rodzina. Do towarzystwa spotkali wielbłąda dwugarbnego, bardzo okazałego.

Ponadto jak Sylwester, to i szampan. Szampan przedwcześnie wystrzelił, to i korek dostał swój numer startowy, a i kieliszek miał okazję pobiec. Oczywiście po drodze nic z zawartości nie ubyło. Swoją obecnością wydarzanie uświetnili sam Jan Matejko ze Stańczykiem i Królowa Jadwiga. Nie zabrakło także kilku czarnych charakterów, znanych nam ze świata kinematografii superbohaterów, czy postaci z bajek, m.in. Minionki.

Ja, będąc przebraną za pszczelarkę, godnie reprezentowałam region małopolski, przodujący jeśli chodzi o liczbę pszczelich rodzin w naszym kraju.

Krakowski Bieg Sylwestrowy umilił mieszkańcom i turystom ostatnie popołudnie 2018 roku, pozostawiając po sobie wiele pozytywnych wspomnień, pięknych, pamiątkowych fotografii, a także odrobinę dobra, gdyż dochód z wydarzenia został przekazany Fundacji Schola Cordis, która wspiera kardiochirurgię dziecięcą.

Wspaniałego Nowego Roku, drodzy biegacze!

Sylwia Łukasik, Ambasadorka Festiwalu Biegów


Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu