Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
przewiń w dół
Data Publikacji: 
30/05/2016 - 04:10

Janina Mróz. Kandydaci do Nagrody SKT "Sądeczanin"

Janina Mróz jest twórcą, który kultywuje tradycję ludową, zwłaszcza w pracy z dziećmi, prowadząc warsztaty z plastyki obrzędowej. Aktywnie uczestniczy w wielu wydarzeniach artystycznych o tematyce regionalnej.

Janina Mróz pochodzi z Nowego Sącza, obecnie mieszka w Marcinkowicach. Twórczością ludową interesuje się od najmłodszych lat. - W swojej obecnej działalności artystycznej zajmuję się głównie bibułkarstwem i plastyką obrzędową - mówi o sobie. - Czynnie uczestniczy w wielu wydarzeniach artystycznych (regionalne, ogólnopolskie i międzynarodowe wystawy, targi, kiermasze i dożynki). Lista jej dokonań na tym polu jest imponująca.

Pracuje z dziećmi jako nauczycielka. Zainteresowania tradycją ludową stało się inspiracją do napisania pracy magisterskiej: "Kształtowanie umiejętności technologicznych dzieci 6-letnich w procesie edukacji regionalnej".

Janina Mróz prowadzi warsztaty z dziedziny plastyki obrzędowej - bibułkarstwa i malarstwa na szkle. Kandydatkę zgłasza: Zespół Szkół w Chełmcu im. Mikołaja Kopernika.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Komentarze Facebook