Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 lipca. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
03/06/2016 - 10:20

Jakub Puchal. Kandydaci do Nagrody SKT "Sądeczanin"

Prace Jakuba Puchala znajdują się u kolekcjonerów sztuki w Polsce i poza jej granicami. Można je także zobaczyć w przy domowej małej galerii w Nowym Sączu. W wolnych chwilach muzykuje (trąbka) oraz gra w szachy.

Urodził się w 1954 roku w Żmiącej. Z wykształcenia jest stolarzem, co nie przeszkodziło mu w pracy kierowcy pogotowia ratunkowego w Nowym Sączu - Oddział w Piwnicznej, również jako ratownik medyczny.

Na jego zainteresowanie rzeźbą ogromny wpływ wywarł żmiącki artysta rzeźbiarz Tadeusz Augustyn. W sztuce rzeźbienia jest jednak samoukiem.

Od dziecka scyzorykiem wystrugiwał różne zabawki, figurki. I tak jest cały czas. W wolnych chwilach rzeźbi w drewnie świątki, scenki rodzajowe postaci ludowe.

Prace Jakuba Puchala znajdują się u kolekcjonerów sztuki w Polsce i poza jej granicami. Można je także zobaczyć w przy domowej małej galerii w Nowym Sączu ulica Hubala 6/4. W wolnych chwilach muzykuje(trąbka) oraz gra w szachy.

Jakub Puchal - rzeźba w drewnie, Nowy Sącz – SMS o treści SKT.04 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ TUTAJ

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu