Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
25/02/2018 - 15:00

Sądeczanin Roku 2017. "To się w pale nie mieści. Ksiądz wygrał plebiscyt z Miss piękności"

- Jest mi głupio, że to ja zgarnąłem tę nagrodę. To się w pale nie mieści, żeby ksiądz wygrał plebiscyt z miss piękności - tak, żartobliwie, swoją wygraną w plebiscycie na Sądeczanina roku 2017 skomentował zwycięzca - ksiądz Józef Babicz, proboszcz parafii w Marcinkowicach.

- Są nadzwyczajni i nietuzinkowi, tak o laureatach tegorocznego plebiscytu na Sądeczanina Roku mówił gospodarz dzisiejszej gali Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin.

- Taki plebiscyt sprawia, że odkrywamy ludzi absolutnie niezwykłych, z różnych środowisk i zawodów, którzy stają się naszymi bohaterami i wzorami godnymi do naśladowania. To także dowód na to, że Sądecczyzna jest skarbnicą najlepszych z najlepszych - podkreślał Berdychowski.  

Wszyscy byli na swój wyjątkowi i wszyscy mieli swoje fankluby, których członkowie do ostatniej chwili toczyli bitwę na głosy. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Sądeczaninem Roku 2017 został ks. Józef Babicz, proboszcz parafii w Marcinkowicach.

Zwycięzca plebiscytu swoją wygraną był wyraźnie zaskoczony i poruszony.

- Wszyscy pozostali nominowani na pewno bardziej zasłużyli sobie na nagrodę - powiedział ks. Babicz. - przepraszam, że użyję kawiarnianego języka, ale to się w pale nie mieści, żeby ksiądz wygrał plebiscycie z Miss piękności. Kiedy powiem o tym znajomym, na pewno uznają, że to był surrealistyczny plebiscyt.

Za tą pełną humoru i dystansu do samego siebie wypowiedzią kryje się wielka skromność kapłana, który jest prawdziwym tytanem pracy. O jego licznych zasługach mówił w laudacji wygłoszonej na cześć laureata plebiscytu Zygmunt Berdychowski.

- Jest w swojej pracy niestrudzony i zawsze zapracowany. To jednocześnie wielki budowniczym, prowadzi chór parafialny, orkiestrę dętą, a to tego jeszcze prowadzi grupy apostolskie. I ciągle nie chce odpocząć. I ciągle gna do przodu, nie zrażając się swoimi porażkami, które spotyka na drodze do swoich licznych sukcesów. Jest przy tym gorącym patriotą, któremu przyświecają Bóg Honor i Ojczyzna.

Ksiądz Babicz  dziękował wszystkim, którzy  to właśnie na niego oddali głosy w plebiscycie, a zdobyty tytuł - jak podkreślał - chce podarować Panu Bogu na chwałę i zadedykować swoim wiernym  parafianom - mówił  Sądeczanin Roku 2017.

[email protected], Fot. Iga Michalec

Sądeczanin Roku 2017

Kto otrzymał tytuł Sądeczanin Roku 2017?
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

ORGANIZATORZY


PATRON MEDIALNY


PARTNERZY


www.sadeczanin.info

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu