Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
25/02/2017 - 11:45

Komu przyznaliście tytuł Sądeczanina Roku 2016?

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Sądeczanin Roku 2016. Po zliczeniu wszystkich głosów - oddanych z pomocą formularza elektronicznego, SMS i przez kupon z "Sądeczanina" - okazało się, że zaszczytny tytuł w tym roku otrzyma...

Kapituła plebiscytu Sądeczanin Roku
O, nie tak szybko! To ogłosimy dopiero podczas uroczystej gali, jaka odbędzie się w niedzielę. Dziś z wynikami głosowania zapoznała się Kapituła plebiscytu, ale i jej członkowie zobowiązali się do utrzymania wyniku w tajemnicy.

Członkowie Kapituły plebiscytu zebrali się w sobotnie przedpołudnie w siedzibie biura Fundacji Sądeckiej by zapoznać się z wynikami plebiscytu i podjąć decyzję czy wszystko przebiegło zgodnie z regulaminem. Zatwierdzili wyniki plebiscytu i przyznali zgodnie również to, że tak zaskakujących rezultatów jeszcze nie było. Zmieniła się również formuła głosowania.

Zakończyliśmy głosowanie w plebiscycie Sądeczanin Roku 2016

W tym roku postawiliśmy na formularze elektroniczne, SMS i  zapowiedzieliśmy jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego plebiscytu wykluczenie kserokopii kuponów. Głosowaliście na trzynastu kandydatów, których do 23 stycznia zgłaszali przedstawiciele organizacji społecznych oraz władz samorządowych. Głosowanie trwało od końca stycznia do 24 lutego. Uroczysta gala odbędzie się w niedzielę 26 lutego w sądeckim "Sokole".

Przypomnijmy. W tym roku kandydatami do zaszczytnego, bo opromienionego nazwiskami poprzednich, znakomitych laureatów plebiscytu, byli:
 

Kazimierz Basta – rzeźbiarz ze Stadeł

Już od niemal 50 lat spod ręki Kazimierza Basty wychodzą świątki i postacie ludzkie. Jego figurki zdobią kolekcje nie tylko w Polsce, lecz również w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Austrii i we Włoszech.

Za swoje prace otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest czynnym członkiem SKT Sądeczanin”, aktywnym działaczem Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu. Przez wiele lat pełnił funkcję radnego gminy, a także prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej.

Praca w drewnie lipowym jest dla niego prawdziwą pasją. Tematy swoich prac czerpie z otaczającego go życia wiejskiego. W jego sztuce można wyróżnić dwie grupy tematów: sakralne, czyli przedstawiania Matki Boskiej, Jezusa Frasobliwego i świątki a także związane z rzeźbą obyczajową, dotyczącą obecnego i minionego życia wsi, zwłaszcza rodzinnej wioski. Kazimierz Basta ukazuje w swojej twórczości kulturę lachowską i podegrodzką. Inspiruje go także sądecka przyroda, zwłaszcza kwiaty.
 

Sławomir Bryniak – kierownik „Jakubkowian”, muzyk „Lachersów”

Choreograf i kierownik Zespołu Regionalnego „Jakubkowianie”, członek „Sądeczan” i „Lachów”, ale wielu miłośnikom połączenia rocka z lachowskim folklorem. Sławomir Bryniak znany jest też jako trębacz zespołu „Lachersi”, z którym dotarł do finału programu Must be the Music.

Jego wielkie zaangażowanie w pracę na rzecz kultury przyczynia się do promocji oraz wzbogacenia oferty kulturalnej całego regionu. Sławomir Bryniak to także były członek Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz parafialno-gminnej Orkiestry Dętej w Łososinie Dolnej. Aktywnie współpracuje z ośrodkami kultury na Sądecczyźnie – prowadzi szkółki muzykowania ludowego, za co był wiele razy nagradzany m.in.: Złotym Jabłkiem Sądeckim (2016), Srebrnym Jabłkiem Sądeckim (2015), Nagrodą Starosty Nowosądeckiego (2015), otrzymał także medal „Gloria Artis – Zasłużony Kulturze”.

Aktualnie jest kierownikiem i choreografem Zespołu Regionalnego ,,Jakubkowianie”, z którym w 2016 roku obchodził jubileusz 20-lecia działalności.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Tak głosowało troje spośród siedmiu kandydatów w wyborach prezydenta Nowego Sącza:


Dziękujemy za przesłanie błędu