Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
05/02/2018 - 09:15

Andrzej Grygiel. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydata nominowanego do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka Andrzeja Grygla wewnątrz artykułu.

Pan Andrzej Grygiel urodził się 30.03.1963 r. Mieszka w Jasiennej, w gminie Korzenna. Mąż i ojciec sześciorga dzieci (5 córek i 1 syn). Od najmłodszych lat szczególnie zaangażowany w życie społeczne i polityczne gminy Korzenna i powiatu nowosądeckiego. Należał do Związku Młodzieży Wiejskiej, gdzie wielokrotnie podejmował inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. W latach 1998-2002 był Radnym Rady Gminy Korzenna oraz Członkiem Komisji Budżetowo-Gospodarczej i Komunikacji.

Poprzez swoją działalność samorządową przysłużył się do znacznej poprawy infrastruktury drogowej i kubaturowej w gminie. Ponadto Pan Andrzej Grygiel jest współzałożycielem i członkiem Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji, Rozwoju i Promocji Gminy Korzenna – KORZENIE, które bardzo prężnie działa na terenie gminy Korzenna i okolic. Stowarzyszenie to organizuje bardzo liczne inicjatywy społeczne jak chociażby: Rodzinny Rajd Rowerowy, Bieg Niepodległości, zbiórki dla Żywości, Dzięki tej działalności, setki osób z naszego rejonu uzyskało wsparcie zarówno rzeczowe jak również finansowe.

Od 1984 roku do dzisiaj Pan Andrzej Grygiel wraz z żoną Mariolą prowadzi formę GRAND, która od początku swojej działalności związana jest z usługami ślusarskimi, w tym także produkcją części i maszyn rolniczych. Tradycja ta kultywowana jest do dziś obok nowoczesnych usług obróbki metalu w technologii CNC w nowo wybudowanym zakładzie produkcyjnym w Korzennej.

Zobacz też Sądeczanin Roku 2017. Andrzej Grygiel buduje wspólny dom, któremu na imię Polska

Konsekwentny rozwój działalności gospodarczej Pana Andrzeja w roku 2015 zaowocował wybudowaniem w Korzennej nowego zakładu produkcyjnego, który jest jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w naszym regionie. Dzięki temu w firmie Pana Andrzeja jest zatrudnionych obecnie ok. 150 osób, w większości z naszego regionu. Wielu z pracowników firmy GRAND pracuje w firmie od początków jej działalności, a firma stała się już także wielopokoleniowa, gdyż zatrudnienie znalazły tu także dzieci tych osób.

Pan Andrzej Grygiel znany jest jako człowiek pracowity i z uporem dążący do osiągnięcia zamierzonych celów. Wśród priorytetów da się także zauważyć troskę o współpracę na szczeblu gminnym i powiatowym m. in. poprzez coroczne zaangażowanie w przedsięwzięcia społeczno-kulturalne. Niejednokrotnie był fundatorem takich imprez jak Dożynki Gminne w Korzennej czy Zjazd Sądeczan w Starym Sączu. Zawsze życzliwy, uczynny i pomocny w rozwiązywaniu problemów. Od wielu lat wspomaga lokalne inicjatywy, działalność zespołów regionalnych, klubów sportowych, stowarzyszeń. Stawia także na rozwój młodych osób – wielokrotnie gościł w swojej firmie młodzież i uczniów sądeckich szkół na wizytach studyjnych.

W 2015 Rada Gminy Korzenna jako wyraz szczególnego wyróżnienia i uznania zasług dla rozwoju Gminy Korzenna zdecydowała uhonorować Pana Andrzeja Grygla tytułem „Zasłużony dla Gminy Korzenna”.

Wyznawane wartości, w tym uczciwość i odpowiedzialność oraz zamiłowanie do tradycji – to wyróżnia Pana Andrzeja jako człowieka, społecznika i przedsiębiorcę.

Andrzej Grygiel – SMS o treści SR.9 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu