Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
przewiń w dół
13/03/2017 - 17:05

Sądeckie Młode Talenty: rok temu jury oczarowała Wiktoria Tokarczyk

Wiktoria Tokarczyk z Piwnicznej-Zdroju to zwyciężczyni najmłodszej z kategorii – Szkoły podstawowe – III edycji Sądeckich Młodych Talentów. Podczas finału zaśpiewała „Kocham cię życie” z repertuaru Edyty Geppert. Co dał jej konkurs i co wydarzyło się przez ostatni rok u młodej wokalistki?

Wiktorio, jak wspominasz swój udział w eliminacjach i w finale III edycji Sądeckich Młodych Talentów?

Mój udział w eliminacjach i w finale wspominam bardzo dobrze. Była miła atmosfera, poznałam dużo utalentowanych osób i zdobyłam nowe doświadczenie.

Czy spodziewałaś się pierwszego miejsca?

Nie, nie spodziewałam się pierwszego miejsca, ponieważ sama mój utwór ćwiczyłam bez żadnego nauczyciela, a moi konkurenci w finale śpiewali na bardzo wysokim poziomie.

WYSTARTUJ W IV SĄDECKICH MŁODYCH TALENTACH!

W finale ujęłaś jury, w którego skład weszli m.in. muzycy zespołu Lachersi, wykonaniem piosenki z repertuaru Edyty Geppert „Kocham cię życie”. Dlaczego akurat ta piosenka, a nie np. coś z repertuaru młodzieżowego?

Wybrałam tę piosenkę, ponieważ  przypadła mi do gustu oraz podobał mi się jej przekaz. Zresztą jest to trudna do wykonania piosenka, a ja właśnie takie lubię najbardziej.

Nagrodą w konkursie było stypendium artystyczne. Czy udało się je spożytkować, rozwijając muzyczne pasje?

Oczywiście, że tak! Zakupiłam sobie sprzęt potrzebny do rozwijania mojego talentu.

Jak minął Ci rok od udziału w konkursie? Wiemy, że z powodzeniem uczestniczyłaś w innych konkursach wokalnych?

Ten rok minął mi bardzo owocnie. Brałam udział w wielu konkursach wokalnych, gdzie zdobyłam wysokie miejsca np.: Grand Prix w Małopolskim Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Krakowie, Wyróżnienie w Ogólnopolskim  Festiwalu w Bochni oraz pierwsze miejsca w konkursach gminnych. Często zapraszano mnie do występów w okolicznościowych koncertach.

Uczysz się w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Sączu. Czy muzyka to twój sposób na przyszłość. Czy oprócz śpiewu pasjonuje Cię gra na jakimś instrumencie?

Tak, uczę się w  Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Sączu. Muzyka jest jak najbardziej moim sposobem na przyszłość. Ćwiczę wokal z profesjonalną nauczycielką właśnie w szkole muzycznej. W przyszłości mam w planach śpiewać operowo. Oprócz wokalu i nauki muzyki gram na rzadko spotykanym i wybieranym instrumencie jakim jest waltornia, zwana popularnie rogiem.    

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów!

Dziękuję.

Rozmawiał Janusz Bobrek, fot. JB