Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
15/07/2018 - 11:05

O "sądeczance" z posłem Arkadiuszem Mularczykiem. Zadzwońcie do ministra

- Niech pani zada to pytanie panu ministrowi. Niech pan minister odpowie, kto mu w tej sprawie od dwóch lat wierci najczęściej dziurę w brzuchu - mówi poseł Arkadiusz Mularczyk, gdy pytamy co zrobił w sprawie "sądeczanki".

poseł Arkadiusz Mularczyk

Reakcja posła Arkadiusza Mularczyka nieco nas zaskoczyła. Gdy spytaliśmy o to, co zrobił osobiście na rzecz budowy "sądeczanki", podał nam bezpośredni numer na komórkę do ministra infraktruktury Andrzeja Adamczyka. 

Jednocześnie poseł Mularczyk twierdzi, że "sądeczanka" stała się obecnie narzędziem wykorzystywanym w rozpoczętej już kampanii wyborczej. Ci samorządowcy, którzy chcą wziąć udział w listopadowych wyborach samorządowych w żadnym wypadku nie zgodzą się na przyjęcie wariantów przebiegu, które nie odpowiadają ich potencjalnym wyborcom.

Według Mularczyka wójtowie będą za wszelką cenę forsować rozwiązania, pod dyktando lokalnych interesów. - Jesteśmy zakładnikami tej sytuacji - twierdzi zdecydowanie nasz rozmówca.

Zobacz też: Co się dzieje w sprawie "sądeczanki"? Poseł sam zadzwonił

Gdyby zasięg przedsięwzięcia ograniczał się tylko do powiatu sądeckiego, pewnie już dawno udało się wypracować konsensus i zmontować środki. Na dowód tej tezy Mularczyk przywołuje przykład z Niepołomic, do których powstanie niebawem drugi zjazd z autostrady A4. 

Rozmawiała Ewa Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018

 
Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________