Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
05/01/2017 - 13:35

Żona Cezara i waga polityków. Kaliński o Kijowskim

-To był na pewno błąd, ale ten człowiek przyjął na siebie gigantyczną funkcję, za co jest obsmarowywany z każdej prawie strony, tak medialne doniesienia o tym, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy lidera organizacji Mateusza Kijowskiego i jego żony komentuje Witold Kaliński, radny Piwnicznej.

Mateusz Kijowski wystawiał KOD-owi faktury na rzecz prowadzonej przez siebie firmy - donosi Onet.pl. Chodzi o kwotę ponad 90 tysięcy złotych. Pieniądze miały pochodzić z funduszy członków i sympatyków ruchu. Wcześniej lider KOD utrzymywał, że nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia. Twierdził, że jego źródłem utrzymania są pieniądze pochodzące od rodziny.

Przeczytaj też Protesty to biznes? Kijowskiego zarobił na KOD ponad 90 tys.

Jak informację, która dziś znalazła się na czołówce wszystkich ogólnopolskich mediów komentują lokalni działacze KOD?  

Związany z sądeckim ruchem radny Piwnicznej Witold Kaliński podkreśla, że jest ostrożny w osądzaniu kogokolwiek.

Żeby w tej sprawie wydać jakąś opinię, czy wyrazić osąd trzeba znać te materiały dokładnej.  Na podstawie doniesień medialnych nie da się tego zrobić.

Przeczytaj też Szkaradek ostro o apelach KOD: „Resortowe dzieci i ubecy. Mordercy ze stanu wojennego”

Kaliński przyznaje, że każdy polityk powinien być „jak żona Cezara, wolnym od wszelkich podejrzeń", ale jak zauważa filozoficzne, żadna z żon Cezara politykiem nie była.

A polityk to ktoś, na kogo patrzy się szczególnie wnikliwie. Zapewne pan Mateusz jakieś błędy popełnił, ale ten człowiek przyjął na siebie gigantyczną funkcję, za którą jest obsmarowywany z każdej prawie strony. I za to mogę go podziwiać.  

Jeżeli popełnił błąd, to trzeba sprawdzić czy wiąże się to z korzyściami finansowymi, czy też jest to błąd wynikający z niedoświadczenia politycznego. Oczywiście nie powinien był tego robić, ale jak ważę, ile na moich wagach ważą inni politycy, a ile waży on, to wydaje mi się, że inni politycy są znacznie lżejsi.

Przeczytaj też Witold Kaliński: do Pana Andrzeja Szkaradka list spod lasa 

Witold Kaliński przyznaje jednak, że sprawa kładzie się cieniem na wizerunku KOD. Jak mówi, trudno teraz przewidzieć, jakie będą dalsze losy lidera organizacji.

Każdy ruch ma ludzi, którzy przychodzą, odchodzą i być może Kijowski będzie musiał odejść, a może nie będzie musiał. Może KOD-owicze, którzy będą na niego głosowali uznają, że to jest rzecz błaha. Tego nie wiem - komentuje Kaliński.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________