Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
19/06/2018 - 16:25

Ławeczka Bogusława Kaczyńskiego nie będzie ławeczką?

Zbigniew Napierała to prezes fundacji "Orfeo" zarządzającej spuścizną po Bogusławie Kaczyńskim oraz pomysłodawca i fundator upamiętnienia sławnego dziennikarza i propagatora muzyki poważnej. Pytany o wygląd ławeczki, jaka ma zostać odsłonięta w Krynicy-Zdroju, udziela zaskakującej informacji - to nie będzie ławeczka!

Konstrukcja ma powstać z mosiądzu i wykona ją rzeźbiarz Tomasz Górnicki. Jest już gotowy projekt i makieta, które zostały zatwierdzone przez władze fundacji. Będzie to instalacja interaktywna, do której będzie można podejść, a nawet usiąść, jednak definitywnie nie będzie to ławeczka - zdradza pan Napierała.

Zobacz też: Krynica-Zdrój. W uzdrowisku stanie ławeczka Bogusława Kaczyńskiego

Prezes fundacji jest bardzo tajemniczy, jednak zapewnia, że Kryniczanie będą zadowoleni, ponieważ pomnik odda niebywałą klasę i charakter Bogusława Kaczyńskiego.

Całość zostanie odsłonięta już 17 sierpnia, podczas koncertu "Requiem" Giussepe Verdiego - Koncertu pamięci Bogusława Kaczyńskiego, odbywającego się w ramach 52 Festiwalu im. Jana Kiepury, którego sławny dziennikarz przez 28 lat, był dyrektorem.

(KS) fot. Fundacja Orfeo

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
www.sadeczanin.info

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu