Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 lipca. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
19/06/2018 - 16:25

Ławeczka Bogusława Kaczyńskiego nie będzie ławeczką?

Zbigniew Napierała to prezes fundacji "Orfeo" zarządzającej spuścizną po Bogusławie Kaczyńskim oraz pomysłodawca i fundator upamiętnienia sławnego dziennikarza i propagatora muzyki poważnej. Pytany o wygląd ławeczki, jaka ma zostać odsłonięta w Krynicy-Zdroju, udziela zaskakującej informacji - to nie będzie ławeczka!

Konstrukcja ma powstać z mosiądzu i wykona ją rzeźbiarz Tomasz Górnicki. Jest już gotowy projekt i makieta, które zostały zatwierdzone przez władze fundacji. Będzie to instalacja interaktywna, do której będzie można podejść, a nawet usiąść, jednak definitywnie nie będzie to ławeczka - zdradza pan Napierała.

Zobacz też: Krynica-Zdrój. W uzdrowisku stanie ławeczka Bogusława Kaczyńskiego

Prezes fundacji jest bardzo tajemniczy, jednak zapewnia, że Kryniczanie będą zadowoleni, ponieważ pomnik odda niebywałą klasę i charakter Bogusława Kaczyńskiego.

Całość zostanie odsłonięta już 17 sierpnia, podczas koncertu "Requiem" Giussepe Verdiego - Koncertu pamięci Bogusława Kaczyńskiego, odbywającego się w ramach 52 Festiwalu im. Jana Kiepury, którego sławny dziennikarz przez 28 lat, był dyrektorem.

(KS) fot. Fundacja Orfeo

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu