Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 lutego. Imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy
20/04/2018 - 11:05

Ktoś wyrzucił martwe kury przy drodze w Korzennej

Przy drodze w Korzennej mieszkańcy znaleźli kilka worków, w których były martwe kury. Strażacy zabezpieczyli padłe zwierzęta. Dzisiaj zostaną zabrane przez firmę, która je zutylizuje.

Mieszkańcy Korzennej znaleźli przy drodze kilka worków po paszy, które ktoś wyrzucił. Zainteresowali się znaleziskiem. Gdy je otworzyli, okazało się, że w środku znajdują się martwe kury. O znalezisku natychmiast poinformowali Urząd Gminy w Korzennej.

Zobacz: Kto i po co wyrzucił martwe kury przy drodze? Interwencja naszej Czytelniczki

Informacja o padłych kurach dotarła do urzędu około godziny 18. Pracownicy natychmiast powiadomili o tym zastępcę powiatowego inspektora weterynarii, który uznał, że martwe kury  nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi. Zasugerował również, aby strażacy zabezpieczyli worki z padliną.

Jak informuje sekretarz gminy Krzysztof Ogorzałek, zastęp Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, który pojawił się na miejscu uznał, że tego rodzaju interwencje to domena jednostek ochotniczych. Pracownicy gminy poprosili więc o pomoc OSP Korzenna Centrum. Strażacy zabezpieczyli porzucone worki. Dzisiaj martwe zwierzęta zostaną zabrane przez firmę, która je zutylizuje.

RG [email protected], Fot. UG Korzenna

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018

Miesięcznik Sądeczanin luty 2019 roku