Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
10/06/2018 - 21:30

Krynica. Znad morza – w góry. Cykliści przejechali 930 km

"Krynica jest jedna, a miasta są dwa" ta myśl przyświecała grupie rowerowych zapaleńców, która przejechała 930 kilometrów z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju, Dzisiaj, 10 czerwca cykliści wjechali na Deptak.

Trzeci  Krynicki Rajd Rowerowy z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju wyruszył 1 czerwca.  Trasa, która przebiegała znad morza aż pod Górę Parkową liczyła 936 kilometrów i podzielona była  na dziesięć etapów.   Po drodze rowerowi zapaleńcy   zwiedzili m.in.: Kwidzyń, Grudziądz,  Malbork i zamek krzyżacki,  Toruń, Kruszwicę z Mysią Wieżą,  Licheń, Uniejów z Termami,  Olkusz, Zwierzyniec, Wadowice, Szczawnicę  i Nowy Targ.  Ostatni etap rozpoczęli w Obidzy, dalej  jadąc Doliną Popradu  wspólnie wjechali do serca miasta i   zameldowali się  na krynickim Deptaku. Tutaj zostali uhonorowani  medalami pamiątkowymi  medalami.

I edycja  rajdu rowerowego  odbyła się w dniach 1-11 czerwca 2016 roku. W wydarzeniu  uczestniczyło   17 rowerzystów.  Trasa  liczyła  1237 kilometrów,  a cykliści wystartowali z Krynicy-Zdroju do Krynicy Morskiej.  Trasa przebiegała wschodnią częścią Polski i obejmowała w większości trasę Green Velo.  

Ubiegłoroczna, II edycja  rozpoczęła się 1 czerwca  z Krynicy Morskiej.  Trasa biegła centralną Polską,  poprzez Mazury, wzdłuż Wisły. Trasa liczyła 1137 kilometrów,  a   w rajdzie uczestniczyło 24 rowerzystów.
Patronaty: Polska Organizacja Turystyczna, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Śląska Regionalna Organizacja Turystyczna, Marszałek Województwa Pomorskiego.

(MaK). fot. aut.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Tak głosowało troje spośród siedmiu kandydatów w wyborach prezydenta Nowego Sącza:


Dziękujemy za przesłanie błędu