Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
20/06/2018 - 11:50

Chcesz mieć psa? Nie kupuj, adoptuj!

Psy są zdrowe, zadbane, pod całodobową opieką. Dwa razy dziennie wyprowadzane na spacer, mają też swój własny wybieg i miejsce do kąpieli. To realia schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krynicy-Zdroju. Warunki są świetne, jednak schronisko, to nie dom, dlatego 30 piesków czeka tam na adopcję.

Są duże i małe, towarzyskie i wycofane, każdy inny i każdy z własną historią, ale wszystkie czekają na nową miłość i nowego właściciela. Wszystkie psy mają książeczkę zdrowia, są odrobaczone i mają potrzebne szczepienia. Każdy piesek jest indywidualnie przygotowywany do adopcji.

W schronisku, oprócz pracowników etatowych są także wolontariusze, ludzie dużego serca i ogromnej miłości do zwierząt.

Frej jest 2,5 rocznym psem w typie Amstaffa, rasy agresywnej, jednak jak widać jest bardzo spokojny i uwielbia kontakt z człowiekiem. Piesek niestety źle dogaduje się z innymi psami. Dla Freja pilnie szukamy odpowiedniego opiekuna oraz domu, w którym będzie jedynym czworonogiem.

Czytaj też: Stary Sącz: Psi los w schronisku - telewizja znajdzie więcej niż kontrola NIK?

Baseniki dla zwierząt są już w kojcach, czyli sezon letni w schronisku rozpoczęty - cieszy się Pani Sylwia - z zawodu pielęgniarka, a z zamiłowania działaczka na rzecz praw zwierząt i członek Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - wolontariusz w schronisku.

Niestety, lato to okres, kiedy wzrasta liczba porzuconych psów, a w schronisku przybywa zwierząt. Ludzie, często wyjeżdżając na urlopy, po prostu pozbywają się "problemu". Aby odczarować zły los czworonogów, potrzeba dobrego serca i chęci pomocy. Wszystkie informacje na temat podopiecznych schroniska i możliwości ich adopcji, można uzyskać na stronie: http://www.schronisko-dla-zwierzat-krynica.pl 

(KS) fot. autor/schronisko w Krynicy-Zdroju

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku