Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 grudnia. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Reklama
13/02/2018 - 08:35

Jak zorganizować miejsce w kuchni?

Dobra organizacja miejsca w kuchni znacząco wpływa na komfort jej użytkowania. Funkcjonalność i wygoda w przypadku pomieszczenia, w którym najczęściej spędzamy sporo czasu, są niezwykle istotne. Jak zorganizować miejsce w kuchni, by korzystanie z niej było dla nas przyjemnością?

Ergonomiczne meble kuchenne

Jednym z najważniejszych elementów w kuchni są meble. Najczęściej powstają na zamówienie, gdyż dopasowuje się je dokładnie do wymiarów pomieszczenia. Dzięki odpowiedniemu projektowi zabudowy możemy urządzić funkcjonalna kuchnię, w której będzie sporo miejsca do przechowywania rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest wysoka zabudowa, która dzięki temu, że wykorzystuje przede wszystkim przestrzeń na ścianie, będzie odpowiednia nawet do pomieszczenia o niewielkim metrażu. Innym dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie licznych szuflad czy wysuwanych regałów.

Tego typu przesuwaną konstrukcją możemy zabudować wolną przestrzeń między ścianą i lodówką, zyskując tym samym kilka dodatkowych półek na przetwory. Nowoczesna zabudowa kuchenna dopasowana do pomieszczenia może sporo kosztować, jednak nie warto na tym oszczędzać, gdyż posłuży nam ona przez lata. Jeżeli brakuje nam oszczędności, pomocny może okazać się szybki kredyt - proficredit.pl/szybki-kredyt. Szybki kredyt najczęściej może być spłacany w ratach, dzięki czemu nie obciąży jednorazowo naszego budżetu. Podobnie jest w przypadku pożyczek pozabankowych, których atutem może być fakt, że najczęściej wiążą się z mniejszymi wymaganiami formalnymi niż wnioskując o szybki kredyt.

Wykorzystanie ścian

Ściany możemy wykorzystać nie tylko umieszczając na nich meble. Na ścianach możemy zamieścić haczyki, które posłużą nam do powieszenia kuchennych akcesoriów czy patelni. W sklepach z wyposażeniem wnętrz możemy znaleźć ciekawe projekty tego typu rozwiązań, które dodatkowo mogą stanowić element dekoracyjny. Na ścianach możemy zamieścić również liczne półki, na których będziemy mogli poustawiać wiele artykułów i ozdobnych pojemników.

Pojemniki

Kolejnym dobrym pomysłem, aby uporządkować przestrzeń w kuchni i bez trudu utrzymać porządek, jest stosowanie pojemników i specjalnych organizerów. W kuchni przechowujemy wiele rzeczy, od akcesoriów czy zastawy po produkty spożywcze. Dzięki pojemnikom każde z nich będzie miało swoje miejsce a znalezienie tego, co jest nam w danej chwili potrzebne, będzie znacznie łatwiejsze.

Zabudowane AGD

Wartym przemyślenia rozwiązaniem, pozwalającym zaoszczędzić miejsce, jest zabudowanie AGD. Bardzo efektownym rozwiązaniem jest wbudowanie piekarnika czy mikrofali w zabudowie słupkowej na ścianie. Podobnie możemy zabudować nawet ekspress do kawy, co pozwoli nam zaoszczędzić przestrzeń na blacie roboczym. Dodatkowo możemy pomyśleć nad rozwiązaniami, które pozwolą nam na wykorzystanie przestrzeni pozornie nie dającej się zagospodarować. Może to być na przykład szuflada lub specjalny kosz pod zlewem, dopasowany do jego kształtu, czy zabudowa nad okapem.

Wysuwane blaty

W kuchni, w której nie ma miejsca na zastosowanie przestronnych powierzchni użytkowych czy sporego stołu, warto pomyśleć o wysuwanych blatach. Mogą one stanowić dodatkowa przestrzeń do pracy, na której możemy na przykład kroić. Z kolei niewielki stół, przy którym na co dzień tylko my się stołujemy, w przypadku, gdy mamy gości, może zostać rozłożony, co pozwoli na ugoszczenie dodatkowych osób.

Artykuł sponsorowany