Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 lutego. Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (22-24 lutego)
Uroczysta Gala VII edycji konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora, Sądeckie Targi Książki, a może Wielka Gala Sądeczan? Takie atrakcje czekają na sądeczan w najbliższy weekend.
21/02/2019
Wielkimi krokami zbliża się Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”, które w tym roku już po raz ósmy jest organizowane przez Fundację Sądecką i portal Sądeczanin.info. Integralną częścią tego wydarzenia jest plebiscyt na najlepszą przychodnię i lekarza rodzinnego. Jeszcze tylko do 27 lutego można zgłaszać kandydatury. Nie zwlekaj! Już dzisiaj zgłoś swojego ulubionego lekarza i przychodnię.
20/02/2019
Szkicownik Stanisława Wyspiańskiego, fot. Iga Michalec
Szkice pięknych dworów i kamienic, kościołów i ich wnętrz, rysunki budynków z Nowego Sącza i regionu, a także z Opoczyńskiego, rysunki detali architektonicznych. To tylko część unikatowej, bezcennej dokumentacji uwieczniającej zabytki regionu, która wyszła spod ręki młodych uczniów - rysowników, którzy w latach 1888 - 1893 odbyli osiem naukowo - artystycznych wycieczek z Władysławem Łuszczkiewiczem, profesorem krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych, dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie i przewodniczącym Komisji Historii Sztuki Akademii Umiejętności.
16/02/2019
table-regionalne