Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Szkicownik Stanisława Wyspiańskiego, fot. Iga Michalec
Szkice pięknych dworów i kamienic, kościołów i ich wnętrz, rysunki budynków z Nowego Sącza i regionu, a także z Opoczyńskiego, rysunki detali architektonicznych. To tylko część unikatowej, bezcennej dokumentacji uwieczniającej zabytki regionu, która wyszła spod ręki młodych uczniów - rysowników, którzy w latach 1888 - 1893 odbyli osiem naukowo - artystycznych wycieczek z Władysławem Łuszczkiewiczem, profesorem krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych, dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie i przewodniczącym Komisji Historii Sztuki Akademii Umiejętności.
16/02/2019
Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (15-17 lutego)
Premiera spektaklu: Miłość I Zdrada, spotkanie autorskie z Jakubem Domoradzkim, a może randka w ciemno z książką? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.
14/02/2019
Masz ulubionego lekarza i przychodnię na Sądecczyźnie? Zgłoś ich do plebiscytu
Już po raz ósmy Fundacja Sądecka organizuje konferencję z cyklu „O zdrowiu Sądeczan”. W tym roku seminarium odbędzie się 28 marca. Integralną częścią tego wydarzenia jest plebiscyt na najlepszą przychodnię i lekarza rodzinnego. Kandydatury można zgłaszać od dzisiejszego dnia do 27 lutego.
12/02/2019
table-regionalne

SĄDECZANIN ROKU 2018