Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
przewiń w dół
12/01/2017 - 08:50

Zmiana warty w Komisariacie Policji w Mszanie Dolnej. Podinspektor Marek Franczyk odszedł na emeryturę

Policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej pożegnali odchodzącego na emeryturę podinsp. Marka Franczyka, zastępcę komendanta tej jednostki. Na jego miejsce szef limanowskich mundurowych powołał podkomisarza Wiesława Czamarę.

Uroczyste pożegnanie podinspektora Marka Franczyka, który po dwudziestu trzech latach służby zdjął policyjny mundur odbyło się przedwczoraj w limanowskiej komendzie policji.

Na uroczystości obecni byli między innymi przedstawiciele władz samorządowych, miejskich oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Szef limanowskich policjantów – komendant Dariusz Urbanik dziękując Markowi Franczykowi za długoletnią i nienaganną służbę w policyjnym mundurze podkreślił jego profesjonalizm i doświadczenie.

Podinspektor Marek Franczyk swoją służbę rozpoczął w Komendzie Policji w Limanowej. Pracował między innymi w Wydziałach Kryminalnym i Dochodzeniowo-Śledczym. Od 1993 roku był zastępcą komendanta Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej.  

Od 1 grudnia ubiegłego roku zastępcą mszańskiej jednostki jest podkom. Wiesław Czamara.

Jest on absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Służbę w policji rozpoczął w 1997 roku, pełniąc ją początkowo w pionie prewencji w Komendzie Rejonowej Policji w Nowym Sączu. Od 2003 roku służbę pełnił w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej w Zespole Ruchu Drogowego, a następnie w Wydziale Kryminalnym i Dochodzeniowo-Śledczym.

(MACH), Fot. KPP w Limanowej.