Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
przewiń w dół
17/06/2017 - 16:30

Wypadek: czołówka audi z autobusem. Dwie osoby w szpitalu, jedna poważnie ranna

Do zderzenia osobówki z autobusem doszło dziś, 17 czerwca około 12.30 na drodze powiatowej w miejscowości Szczereż w gminie Łącko.

Zobacz też: Dachowanie w rowie, przejażdżka do szpitala i mandat na lekarstwo

W autobusie jechał tylko kierowca w osobówce kierowca i pasażer. Ci ostatni trafili do szpitala. O kwalifikacji i karze dla sprawcy zadecydują wyniki badań.

Zobacz też: Wypadł z drogi, dostał mandat. Który to już raz w tym miejscu?

- W akcji uczestniczyły zastępy OSP z Łącka, Czerńca, Jazowska i Czarnego Potoku oraz z jeden z JRG 2. Większych utrudnień na drodze nie było – informuje oficer dyżurny KM PSP w Nowym Sączu.

Działania strażaków trwały ponad godzinę.

- Strażacy dokonali sorpcji substancji ropopochodnej oraz usunęli z jezdni elementy z rozbitych pojazdów. Na miejsce dotarły dwie karetki, które przejęły osoby poszkodowane. Dalsze działania zastępów straży pożarnej polegały na pomocy w transporcie osób poszkodowanych do karetek pogotowia na noszach typu deska. Na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji w celu prowadzenia czynności dochodzeniowych natomiast wszystkie zastępy straży zakończyły działania - relacjonują sami. 

Z ostatniej chwili. - Na wąskim odcinku drogi kierujący autobusem solbus mężczyzna zderzył się czołowo z audi. Kierujący trzeźwi. Kierowca audi i jego pasażerka zostali zabrani do szpitala. U kobiety stwierdzono obrażenia powyżej dni siedmiu, dlatego zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek a o finale sprawy zadecyduje sąd – mówi oficer dyżurny KMP w NS.

Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Starym Sączu. 

ES [email protected] Fot.: Facebook OSP Łącko

Zderzenie osobówki z autobusem. Dwie osoby w szpitalu

Fot. : KM PSP w NS