Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 grudnia. Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
11/01/2017 - 17:40

W sylwestrowo-noworoczną noc odłączyła się od grupy znajomych. Znaleźli ją policjanci

Kryniccy policjanci odnaleźli w sylwestrowo-noworoczną noc uczestniczkę zabawy, która odłączyła się od grupy przyjaciół. Młodą kobietę zlokalizowało dwoje funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu – post. Ewelina Taszycka i sierż. szt. Piotr Multarzyński. Kilka dni później na ręce komendanta krynickiego komisariatu wpłynął list z podziękowaniem za odnalezienie kobiety.

Posterunkowa Ewelina Taszycka i sierż. szt. Piotr Multarzyński pełnili służbę na terenie uzdrowiska w sylwestrowo-noworoczną noc. W Nowy Rok o godz. 1.00 do policjantów podeszła grupa turystów prosząc o interwencję. Okazało się, że jedna z uczestniczek zabawy, która przebywała w ich gronie nagle odłączyła się od grupy. Znajomi i przyjaciele zaczęli jej szukać. Sprawdzili miejsce zakwaterowania, ale tam kobiety również nie było.

- Turyści z Białegostoku najpierw na własną rękę szukali około godziny swojej znajomej, która nie znała topografii Krynicy – powiedziała portalowi Sądeczanin.info mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak, rzeczniczka sądeckiej policji. – Niestety im nie udało się jej odnaleźć. Zdesperowani efektem poszukiwań, zwrócili się z prośbą o pomoc do policjantów.

Funkcjonariusze dysponując rysopisem kobiety zaczęli sprawdzać wszystkie okoliczne ulice. Znaleźli ją na ulicy Pułaskiego w Krynicy.

- Kobieta była cała i zdrowa, jedynie zmarznięta, ponieważ tej nocy temperatura w uzdrowisku dochodziła do -10 stopni Celsjusza – dodaje rzeczniczka.

Kilka dni po tych poszukiwaniach szef krynickiego komisariatu policji kom. Andrzej Stach otrzymał list z podziękowaniem dla policyjnego patrolu, który odnalazł kobietę.

Autor listu dziękował policjantom za szybką i profesjonalną reakcję oraz zaangażowanie w poszukiwanie kobiety.

(MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Jarosław Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu mówi o swych zamierzeniach. Będą drony i ekopatrole


Dziękujemy za przesłanie błędu