Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 lipca. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
11/09/2017 - 11:15

Ul. Tarnowska: Cud, że żyją. Ciężko ranna kobieta zabrana do szpitala [ZDJĘCIA]

Mężczyzna podróżujący Skodą Octavią nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i nieszczęście gotowe. Jedna osoba z ciężkimi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala.

W niedzielę (10 września) kilka minut po godz. 14, służby ratownicze zostały wysłane na ulicę Tarnowską w Nowym Sączu. Po dotarciu na miejsce okazało się, że zderzyły się dwa pojazdy – samochód osobowy i motocykl. Osobówka, którą podróżowały dwie osoby, znajdowała się częściowo na jezdni, a częściowo na chodniku. Motor, którym jechały także dwie osoby, leżał na jednym z pasów drogi.

Na zderzenie najechał lekarz, który udzielił poszkodowanym pomocy jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Na początku na ból uskarżała się jedynie kobieta podróżująca motocyklem.  

- W trakcie działań ratowniczych także motocyklista zaczął odczuwać dolegliwości, dlatego na miejsce zadysponowano kolejną karetkę oraz udzielono pomocy mężczyźnie. Pogotowie zabrało go do szpitala na badania – informuje dyżurny KM PSP w Nowym Sączu.

Co było przyczyną tego nieszczęśliwego wypadku? Nieostrożność, a może nadmierna prędkość?

- Kierujący samochodem marki Skoda Octavia, zawracając nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i doprowadził do zderzenia. Ciężko ranna została pasażerka motoru, która trafiła do szpitala – odpowiada oficer dyżurny sądeckiej policji.

Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawa będzie miał swój finał w sądzie, bo obrażenia kobiety lekarze zakwalifikowali jako wypadek (powyżej dni siedmiu).

Przez ponad dwie godziny ruch na ul. Tarnowskiej był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

RG [email protected] Fot. PSP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu