Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
07/02/2018 - 16:25

Trudne warunki na drogach i wypadek za wypadkiem. Policja apeluje!

Trudne warunki na drogach dają się we znaki kierowcom. Niedostosowanie prędkości jazdy czy nieustąpienie pierwszeństwa to najczęstsze przyczyny wypadków w tym tygodniu.

Policja apeluje o ostrożność i jednocześnie przypomina, co robić w razie wypadku. Warto przypomnieć, że wpadek to zdarzenie drogowe, w którym ucierpieli ludzie.

Jeśli doszło do wypadku drogowego, zostawmy nasze pojazdy na miejscu i czekajmy na przyjazd policji. Na początku zabezpieczmy miejsce zdarzenia wystawiając trójkąt ostrzegawczy i natychmiast sprawdźmy stan osób poszkodowanych. Jednocześnie wezwijmy pomoc, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Zobacz też: Limanowa: Potrącił 17-latkę na pasach

Gdy wykonaliśmy te czynności udzielmy pomocy poszkodowanym. Nasze działanie zawsze będzie skuteczniejsze gdy pomogą nam inni świadkowie zdarzenia lub sprawni uczestnicy wypadku. Warto prosić o pomoc wszystkich w pobliżu!

Zobacz też: Limanowszczyzna: Zatrzymani za posiadanie środków odurzających. Wpadli przypadkiem

Pamiętajmy, że świadkowie wypadku drogowego, czyli kierowcy i pasażerowie przejeżdżających obok samochodów, mają prawny obowiązek udzielenia pomocy. Kara za nieudzielenie pomocy to nawet do 3 lat więzienia.

[email protected], Fot. policja.pl

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu