Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
przewiń w dół
12/09/2017 - 08:00

Sprzedawała alkohol i papierosy. Teraz odpowie przed sądem

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali Ukraińca, który przewoził nielegalnie mokry tytoń do fajek wodnych. Przed sądem odpowie także Polka, która sprzedawała papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Tarnowie zatrzymali samochód ciężarowy, którym podróżował ukraiński kierowca. Jak się okazało, Ukrainiec przewoził nielegalne woreczki foliowe i pojemniki plastikowe zawierające melasę – mokry tytoń do fajek wodnych.

Zobacz także: Syryjski uchodźca zatrzymany w Krakowie

Dzięki pogranicznikom towar nie trafił na rynek, wówczas straty skarbu państwa z powodu niezapłaconego cła i podatków wyniosłyby nawet 21 tyś. złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który teraz odpowie za popełnione przestępstwo.

To nie jedyny sukces pograniczników w ostatnich dniach. W sobotę (9 września) w jednej z miejscowości powiatu gorlickiego zatrzymali Polkę. Kobieta przechowywała na stoisku handlowym i przyczepie kempingowej prawie 10 tyś. sztuk papierosów oraz 16 butelek o pojemności 0,5 litra. Wszystkie produkty były bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Funkcjonariusze przeszukali także dom Polki i okazało się, że przetrzymywała tam prawie 12 tyś. sztuk papierosów i 70 butelek alkoholu także bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Gdyby kobiecie udało się sprzedać towar, to straty skarbu państwa wyniosłyby około 19 tyś. złotych. Teraz kobieta odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

RG [email protected] Fot. KOSG

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu