Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
21/10/2017 - 18:30

Roztrzaskał czaszkę psa pałką. Zwyrodnialcowi grozi do 3 lat więzienia

65-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i tym samym grozi mu do trzech lat więzienia. Mężczyzna, w czwartek 19 października zatłukł psa drewnianą pałką. Czworonóg należał do jego sąsiada.

Do tego aktu bestialstwa doszło w przed godziną 17-tą w Mszanie Dolnej w powiecie limanowskim. O zajściu powiadomił policję właściciel zwierzaka a sprawca w tym czasie się oddalił. Oględziny psiaka przeprowadził weterynarz i to on stwierdził rozległe obrażenia czaszki a tyle poważne, że zwierzak zdechł.

Zobacz też: Chcieli zabić psa siekierą. Zakrwawione zwierzę uciekło, zwyrodnialcy trafili do aresztu

Co kierowało sprawcą, z jakiego powodu tak skatował psa? Tego jeszcze policja ani prokurator nie ustalili, ale 65-latiek trafił za kratki.

Do podobnego zdarzenia doszło w powiecie limanowskim zaledwie kilka tygodni temu, bo 31 sierpnia. Wtedy dwóch mężczyzn w wieku 45 i 49 lat zabrali psa do lasu i tam usiłowali zabić go siekierą, psiakowi udało się uciec i wrócić do właściciela. Gdy zwyrodnialców zatrzymała policja obaj mieli około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zobacz też: Ktoś znów strzela do zwierząt, tym razem zabił psa! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

W przypadku 65-latka nie udało nas się dowiedzieć, czy też był nietrzeźwy.

W Nowym Sączu z kolei kilka razy ktoś zranił w ostatnich dniach zwierzaki, koty i psy strzelając do nich z wiatrówki.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu